Uczniowie klas: 2a i 2b wzięli udział w dwuetapowym konkursie "Liga Kopalni Wiedzy JSW". W I etapie konkursu musieli kreatywnie i nieszablonowo przygotować film, a w nim w przystępny sposób zaprezentować zdobytą wiedzę dotyczącą ekologii, elektromobilności, roli węgla koksującego i stali. Ciekawostki o tej niełatwej tematyce związane z działalnością Jastrzębskiej Spółki Węglowej publikowane były na stronie internetowej: www.nowakopalniawiedzy.pl.Nasi drugoklasiści zakwalifikowali się do półfinału, a następnie reprezentujące każdą klasę drużyny także do finału, który miał formę turnieju online.
Ostatecznie klasa 2a zdobyła I miejsce, a klasa 2b - II miejsce. Gratulujemy!
SUKCESY DRUGOKLASISTÓW
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ PRZEDŁUŻONE
Nauka zdalna w szkołach została przedłużona do 3 stycznia 2021 r.
"JESIEŃ W SŁOIKU"- WYNIKI KONKURSU
W październiku ogłoszony został konkurs "Jesień w słoiku". Zadanie konkursowe polegało na przygotowaniu jesiennej kompozycji w szklanym naczyniu. Powstało wiele przepięknych prac, które można podziwiać na wystawie. Wszyscy zasłużyli na gromkie brawa i gratulacje! :)
WYNIKI:
I miejsce - Mikołaj Paszenda (kl. 2b)
II miejsce - Mikołaj Gruszczyk (kl. 1a) i Nadia Jażdżyk (kl. 2b)
III miejsce - Marcin Filipiec (kl. 1a) i Olga Wieczorek (kl. 1a)1
DZIEŃ POSTACI Z BAJEK
5 listopada w naszej szkole obchodziliśmy Dzień Postaci z Bajek. Dzieci z klas 1-3 przebrały się za znanych i lubianych bohaterów bajkowych. Na korytarzu spotkać było można m. in. Harrego Pottera, Shreka czy Elzę. Dzień wypełniły wesołe zabawy w klasach, rozwiązywanie quizów i wykonywanie prac plastycznych dotyczących bajek.
2
AKCJA CHARYTATYWNA DLA MACIUSIA
Serdecznie dziękujemy
za udział w akcji charytatywnej,
której celem była pomoc Maciusiowi Cieślikowi.Zebraliśmy 4444 zł.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
11 listopada obchodzimy Święto Niepodległości. Zostało ono ustanowione w 1937 r. dla upamiętnienia odrodzenia państwa polskiego po 123 latach zaborów. W tym dniu w całej Polsce odbywają się uroczyste defilady, koncerty, wykłady, inscenizacje historyczne. Również w naszej szkole corocznie odbywały się akademie, podczas których oglądaliśmy przedstawienia, słuchaliśmy wierszy i piosenek patriotycznych. Zawieszenie zajęć w szkołach uniemożliwia kontynuowanie wszystkich naszych tradycji; na pewno nawiązania do tego ważnego święta pojawią się podczas lekcji online, m.in. poprzez wspólne śpiewanie hymnu narodowego.
Pamiętajmy 11 listopada, że wiele pokoleń Polaków walczyło o niepodległość, poświęcając dla Ojczyzny nawet własne życie.
DLA MACIUSIA
Zakończona została charytatywna zbiórka nakrętek dla ciężko chorego Maciusia Cieślika. Dziękujemy wszystkim za udział w akcji. Dołożyliście swoją cegiełkę, która dzielnemu chłopcu może pomóc pokonać chorobę.
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ W KLASACH I-III
Od poniedziałku, 9 listopada zawieszone zostają zajęcia stacjonarne dla uczniów klas I-III, którzy przechodzą na naukę zdalną. Jednocześnie do 29 listopada przedłużone zostaje zawieszenie zajęć stacjonarnych dla klas IV-VIII. Przedszkola i oddziały przedszkolne w szkołach podstawowych będą funkcjonowały bez zmian.
https://www.gov.pl/web/edukacja/przedluzenie-zawieszenia-zajec
INFORMACJA DLA RODZICÓW
W związku z zaistniałą sytuacją informujemy, że odpłatności za przedszkole i żywienie w szkole zostaną przekazane esemesem. Rodziców, którzy chcieliby uzyskać szczegółowe informacje dotyczące płatności lub numeru konta, na które nalezy przelać kwotę, prosimy o kontakt pod nr tel. 797 901 005.
POMAGAMY ZWIERZĘTOM PRZED ZIMĄ
Szkolne Koło Wolontariatu zorganizowało zbiórkę karmy dla podopiecznych Fundacji Zwierzęcej ARKADIA z Jankowic. Jeszcze przed zimą zebrana karma trafi do schroniska. Uczniowie naszej szkoły wykazali się wielką wrażliwością i dowiedli, że los bezdomnych, porzuconych zwierząt nie jest im obojętny! Dziękujemy za udział w akcji.
PASOWANIE NA UCZNIA
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Pasowanie na ucznia.
527 października 2020 r. uczniowie klas pierwszych przeżywali wielki i ważny dzień. Zostali uroczyście pasowani przez panią Dyrektor na uczniów naszej szkoły. Wcześniej złożyli ślubowanie. Pierwszoklasiści wzorowo przygotowali się do tego wydarzenia. Zaprezentowali bogaty i urozmaicony program, który z przyjemnością obejrzeli nauczyciele, uczniowie oraz gość - zastępca burmistrza, pani Barbara Sopot-Zembok. W imieniu Burmistrza złożyła życzenia dzieciom i wręczyła upominki. Niestety, w tym roku ze względu na pandemię w uroczystości nie mogli wziąć udziału rodzice.
Wszystkim pierwszoklasistom życzymy, żeby nauka szła Wam jak z płatka.
Żeby było tyle piątek, ile pszczół na polnych kwiatkach.
Żeby pochwał było tyle, ile szyszek w gęstym borze.
Żeby w szkole było milej niż nad rzeką i nad morzem.
TYDZIEŃ KODOWANIA
Nowe zdjęcia zostały dodane do galerii Tydzień Kodowania.
11Nasza szkoła wzięła udział w akcji pod nazwą "CodeWeek - Europejski Tydzień Kodowania" (10-25 października 2020 r.). Polega ona na organizowaniu wydarzeń związanych z programowaniem.
Uczniowie klas pierwszych przez cały tydzień próbowali nowych aktywności, świetnie się przy tym bawiąc. Część zadań wykonywali w sali lekcyjnej: kodowanie na dywanie, zabawy z kubeczkami, karty pracy. Ogromną frajdę sprawiła dzieciom gra Lightboot, która była dużym wyzwaniem. Pierwszaki kodowały znanego z kreskówek ptaka - Angry Birds. W ostatnim dniu wprawili w ruch Dasha - niebieskiego robota.
Drugoklasiści mieli okazję przekonać się, że kodować można nawet na basenie. Z kolei uczniowie klas starszych stawiali pierwsze kroki w zakresie programowania tekstowego w celu opanowania podstaw języka Python.
Wszystkich miłośników programowania zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Pixachallenge. Szczegółowe informacje znajdziecie na stronie: https://pixchallenge.org/konkurs/
ZAWIESZENIE ZAJĘĆ
Komunikat Dyrektora ZSP w Studzionce
Szanowni Państwo!
W związku z decyzją rządu o wprowadzeniu od 26 października do 8 listopada 2020 r. nauczania zdalnego dla klas IV-VIII informuję, że:
1. Zajęcia w przedszkolu odbywają się zgodnie z harmonogramem pracy przedszkola.
2. Zajęcia dla uczniów klas I-III odbywają się stacjonarnie (w szkole bez zmiany planu). Proszę pamiętać o obowiązku przemieszczania się osób poniżej 16. roku życia pod opieką rodzica lub opiekuna.
3. Plan lekcji obowiązujący w naszej szkole pozostaje bez zmian dla wszystkich klas I-VIII.
4. Zajęcia dla klas IV-VIII odbywać się będą zdalnie poprzez platformę Google G Suite. Na lekcjach informatyki uczniowie zostali zapoznani z zasadami logowania się do aplikacji Classroom.
5. Uczniów, którzy ze względu na niepełnosprawność lub warunki domowe (brak dostępu do Internetu lub brak komputera) nie będą mogli uczyć się zdalnie, proszę o kontakt ze mną poprzez dziennik elektroniczny lub w poniedziałek telefonicznie pod nr (32)2123394.
Życzę Państwu dużo zdrowia i spokoju.
Urszula Niezgoda
"PRZERWA NA CZYTANIE"
23 października nasza szkoła wzięła udział w I międzynarodowej edycji ogólnopolskiej akcji pt. "Przerwa na czytanie - bicie rekordu w czytaniu na przerwie". Uczniowie klas II-VIII podczas przerw czytali wybrane przez siebie książki. W bibliotece utworzona została "Strefa czytania", w której dzieciom z klas pierwszych czytały koleżanki z klas starszych.
Celem akcji była promocja czytelnictwa, zachęcenie do sięgania po książkę w każdej sytuacji i w każdym miejscu. Jej wyniki zostaną podsumowane przez organizatora: Bibliotekę Pedagogiczną Wojewódzkiego Ośrodka Metodycznego w Gorzowie Wielkopolskim 9 grudnia 2020 r.12
DZIEŃ GIER PLANSZOWYCH
W tym roku po raz pierwszy ogłoszono Międzynarodowy Dzień Gier Planszowych, który został wpisany do kalendarza świąt nietypowych.
W klasach 1-3 odbyło się z tej okazji wielkie granie w ulubione planszówki, które, co warto podkreślić, doskonale rozwijają wiedzę, ćwiczą wyobraźnię i są wartościową formą spędzania wolnego czasu.3
KONKURS "LAPBOOK KSIĄŻKOWY"
Co to jest lapbook? Lapbook to forma kreatywnego zaprezentowania informacji na dany temat. Przeważnie jest to rozkładana teczka, a w niej zagadki, opowiadania, krzyżówki, rysunki, wykresy, otwierane okienka, ruchome elementy. Dobrze wykonany lapbook jest niezmiernie ciekawy i angażuje nasze zmysły.
Takie też cechy posiadają 3 nagrodzone lapbooki w szkolnym konkursie, dla których inspiracją były ulubione książki.
I miejsce - Paweł Król (kl. VIb)
II miejsce - Karolina Król (kl. VIIb)
III miejsce - Kalina Czylok (kl. VIIa)
Gratulujemy! Lapbooki można oglądać w bibliotece.
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ
14 października obchodzimy Dzień Edukacji Narodowej. Dzień ten upamiętnia rocznicę powstania w 1773 r. Komisji Edukacji Narodowej, która została utworzona z inicjatywy króla Stanisława Augusta Poniatowskiego. Było to pierwsze w Europie ministerstwo oświaty, które zajęło się reformowaniem szkolnictwa w Polsce.
W tym roku ze względu na obostrzenia sanitarne obchody odbyły się online. Nauczyciele, pracownicy szkoły i uczniowie zobaczyli prezentacje filmowe przygotowane z tej okazji. Wysłuchaliśmy pięknych wierszy z dedykacją, piosenek śpiewanych solo i z całą klasą; dowiedzieliśmy się też, co najmłodsi myślą o pracy szkoły i za co ją lubią. Dziękujemy! :)
CENTRUM NAUKI KOPERNIK W NASZEJ SZKOLE
Każdy może zostać naukowcem!
9 października uczniowie naszej szkoły będą mieli okazję samodzielnie eksperymentować z edukatorami Centrum Nauki Kopernik! Za pośrednictwem internetu będziemy gościć e-Naukobus. To prowadzone na żywo interaktywne i angażujące zajęcia online.
Uczniowie poznają zjawiska związane z powietrzem oraz z ciśnieniem. Dowiedzą się, jak działają Półkule Magdeburskie i sprawdzą, jak można utrzymać w powietrzu piłkę plażową.
To nie będą typowe lekcje! Uczestnicy wspólnie z prowadzącymi wykonają proste doświadczenia, korzystając z przedmiotów, które zawsze są pod ręką.
Z zajęć online skorzystało już 2700 dzieci, a do końca roku będzie ich kilkanaście tysięcy. To część Programu Nauka dla Ciebie, który jest wspólną inicjatywą Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego oraz Centrum Nauki Kopernik.
https://naukadlaciebie.gov.pl/kategoria/program-nauka-dla-ciebie-zajecia-online/
KLASA 6A NA WYCIECZCE W GÓRACH
22 września uczniowie klasy 6a wraz z wychowawcą udali się na wycieczkę w góry. Po dotarciu autokarem do Jaworza szlakiem czerwonym ruszyli na Błatnią. Podczas trwającej 2,5h wędrówki podziwiali roślinność i piękne krajobrazy. Na szczycie zatrzymali się w schronisku PTTK. Tu, oprócz odpoczynku, można było na ognisku upiec kiełbaski i kupić pamiątki. Górskiej wspinaczce sprzyjała wspaniała słoneczna pogoda, toteż nikogo nie opuszczał dobry humor.
KLASA 8A W ZAKOPANEM
W dniach 23-24 września klasa 8a przebywała na wycieczce w Zakopanem. Pogoda sprzyjała wędrowaniu po górach i poznawaniu stolicy Tatr.
Pierwszego dnia uczniowie podziwiali z Gubałówki panoramę najwyższego w Polsce pasma górskiego. Następnie spacerem udali się na Butorowy Wierch. Na drugi dzień, poznając uroki Doliny Kościeliskiej, słuchali opowieści przewodnika o pięknych, ale też niebezpiecznych Tatrach.
Wszyscy wrócili do szkoły wypoczęci i pełni nowych wrażeń.
Archiwum wydarzeń