• Wycieczka do średniowiecza

          • Uczniowie klas pierwszych odwiedzili 30 października Warownię Pszczyńskich Rycerzy. Uczestniczyli tam w zajęciach przybliżających im życie w średniowieczu. Pod opieką dwórki zwiedzili sale zamkowe i dowiedzieli się, jakie stroje noszono w tamtych czasach. Przygotowali także własne chlebki. Rycerz pokazał dzieciom z czego składa się zbroja rycerska i czym walczono w średniowieczu. Pierwszoklasiści brali również udział w grach terenowych i strzelali z łuku. Po pysznym obiedzie spędzili czas wolny na zamkowym placu zabaw.

          • Pasowanie na ucznia

          • 23 października 2023 roku odbyła  się w naszej szkole uroczystość Pasowania na ucznia. Jest to szczególny dzień, który na długo pozostanie w pamięci każdego ucznia klasy pierwszej. W tym dniu  dzieci oficjalnie przyjęte zostały do grona uczniów szkoły. Podczas uroczystości pierwszoklasiści pokazali, że potrafią pięknie śpiewać, tańczyć i recytować wiersze. Najważniejszą częścią uroczystości, na którą wszyscy czekali było ślubowanie oraz pasowanie wielkim ołówkiem przez Panią Dyrektor Szkoły. Pierwszaki głośno i z przekonaniem przyrzekały być dobrymi i pilnymi uczniami oraz rzetelnie wypełniać swoje obowiązki, o czym przypominać im będą otrzymane dyplomy. Wszystkim pierwszoklasistom w tak ważnym dla nich dniu towarzyszyli Rodzice. Życzymy Wam wielu sukcesów na nowej drodze obowiązków szkolnych.

          • Wyniki konkursu plastycznego "Jesienny pajacyk"

          • W dniu 20 października został rozstrzygnięty konkurs plastyczny "Jesienny pajacyk".
            Wzięło w nim udział 19 dzieci. 
            Komisja konkursowa miała niezwykle trudne zadanie, ponieważ każda z prac była
            piękna i niepowtarzalna. 

            Ostatecznie wyłoniono następujących zwycięzców:

            I miejsce - Michał F. grupa "Tygryski"
            II miejsce - Mikołaj M. grupa "Misie"
            III miejsce - Zosia Ł. grupa "Wiewiórki"
            Wyróżnienie - Zosia H. grupa "Krasnoludki".

            Gratulujemy zwycięzcom.

            Wszystkie dzieci biorące udział w konkursie otrzymały muffinki.
            Serdecznie dziękujemy Piekarni w Studzionce za podarowanie ich.

          • Z pamiętników Księżnej Daisy

          •  

             

            Ania Gawlik zajęła II miejsce w Gminnym Konkursie Recytatorskim "Z pamiętników Księżnej Daisy". Organizatorem konkursy był Zespół Szkolno - Przedszkolny w Pszczynie, a w nagrodę Ania dołączy do grona uczestników wycieczki do Wałbrzycha i okolic.

          • Świetlica realizuje projekt

          • W bieżącym roku szkolnym nasza świetlica przystąpiła do realizacji Ogólnopolskiego Projektu Edukacyjnego "Świetliczaki na tropie… przysłów".

            Projekt będzie realizowany od września 2023 roku do maja 2024 roku.

          • Europejski Dzień Seniora

          • W ramach Międzynarodowego Projektu Czytelniczego Magiczna Moc Bajek grupa Jeżyków i Tygrysków przygotowała słodkie ciasteczka oraz laurki dla starszych osób z okazji Europejskiego Dnia Seniora. Panie dostarczyły upominki starszym osobom z Domu Pomocy Społecznej w Pszczynie.

        • Dzień Edukacji Narodowej
          • Dzień Edukacji Narodowej

          • 14 października obchodzony był Dzień Edukacji Narodowej - święto nauczycieli, wychowawców, pedagogów i wszystkich pracowników oświaty. Z tej okazji w piątek odbyła się uroczysta akademia. Uczniowie pod okiem pani Marzeny Spyry, Agaty Grygier oraz Moniki Piasek przygotowali piękną i pełną wzruszeń uroczystość. 

          • 6B zwiedza Śląsk Cieszyński

          • W dniu 27.09.2023 r. klasa 6B wyjechała na wycieczkę do Skoczowa i Cieszyna.

            Naszą wycieczkę rozpoczęliśmy od spaceru na wzgórze Kaplicówka, z którego roztacza się piękna panorama Skoczowa i Beskidu Śląskiego. Jest to miejsce czci św. Jana Sarkandra oraz miejsce pamięci o Janie Pawle II, który 22 maja 1995 roku odprawił na niej Mszę Świętą.

            Potem przejechaliśmy do Cieszyna, którego zwiedzanie rozpoczęliśmy od Wzgórza Zamkowego z Wieżą Piastowską oraz Rotundą św. Mikołaja. Następnie spacerkiem udaliśmy się w kierunku rynku, gdzie po drodze zobaczyliśmy studnię Trzech Braci oraz przepiękną Wenecję Cieszyńską.

            Po krótkim odpoczynku na cieszyńskim rynku, zwiedziliśmy Muzeum Śląska Cieszyńskiego.

            O godzinie 14:00 wyruszyliśmy w kierunku Studzionki, gdzie po drodze zatrzymaliśmy się na delikatny posiłek, oczywiście w restauracji  Mc Donald's. Zadowoleni i najedzeni o godzinie 15:30 wróciliśmy do Studzionki.

          • Konkurs matematyczny "Na lekcjach rachowania..."

          • W piątek, 6 października uczniowie naszej szkoły w składzie: Tomasz Mocko - kl.IV a, Kamila Łowicka - kl. V i Paweł Król - kl VI a wzięli udział w Gminnym Konkursie Matematycznym: “Na lekcjach rachowania z dziećmi księżnej Daisy”. Tomek - uczeń klasy IV zajął I miejsce w tym konkursie a nagrodą jest wycieczka do zamku Książ w Wałbrzychu. Gratulujemy!

          • Wycieczka w Beskid Śląski

          • Uczniowie klas: V i VIa z wychowawczyniami i opiekunami wyruszyli w poniedziałek, 2 października na wycieczkę turystyczną w Beskid Śląski. Pogoda dopisywała, humory również. Wyruszyliśmy z Wisły Głębce na Kubalonkę szlakiem zielonym, następnie szlakiem czerwonym na Stecówkę. Końcowy odcinek naszej wycieczki przeszliśmy szlakiem przyrodniczym, Doliną Czarnej Wisełki. Naszą trasę zakończyliśmy w Nadleśnictwie Wisła Czarna, gdzie czekało na nas ognisko i zabawy na świeżym powietrzu.

          • Konkurs ortograficzny "Złote Pióro"

          • 26 września odbył się Gminny Konkurs Ortograficzny „Złote Pióro. Daisy – księżna w Pszczynie i Książu” organizowany przez Szkołę Podstawową w Rudołtowicach i Zespół Szkolno-Przedszkolny w Ćwiklicach. Uczestnicy mierzyli się z zadaniami ortograficznymi, interpunkcyjnymi oraz dyktandem dotyczącym życia księżnej Daisy. Naszą placówkę reprezentowali uczniowie klasy VIa: Wiktoria Zalewska i Piotr Król, którzy zajęli odpowiednio II i III miejsce. Każdy uczestnik otrzymał pamiątkowy dyplom i drobny upominek od organizatorów. Na laureatów czeka także wyjazd do Wałbrzycha, organizowany przez władze miasta i gminy.

             

          • Noc w Szkole

          • 29 września miało miejsce wyjątkowe wydarzenie: Noc w Szkole. W nocowaniu wzięło udział osiemdziesięcioro uczniów z klas IV-VIII. Opiekę sprawowały pani Marzena Spyra, pani Anna Niemiec, pani Danuta Hudzikowska, pani Maria Szyszka, pani Izabela Czernik, pani Anna Dziedzic oraz pani Hanna Orlik.

            Wydarzenie rozpoczęło się zbiórką organizacyjną, następnie uczniowie mogli wziąć udział w różnych zajęciach przygotowanych specjalnie na tę okazję, a były to: zajęcia na basenie, mecz piłki nożnej, mecz siatkówki, kalambury, karaoke oraz specjalnie przygotowany przez p. Hanię Orlik zestaw gier i zabaw integracyjnych. Po tych wszystkich atrakcjach, część uczniów przygotowała pizzę, a następnie chętni obejrzeli film. Po seansie nastąpiła cisza nocna i prawie wszyscy zasnęli;) Rano, po uporządkowaniu swoich klas, pożegnaliśmy się.
            Z pewnością było to ciekawe doświadczenie.

          • Uczniowie zdecydowali

          • 25 września odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Wybory były poprzedzone debatą, podczas której kandydaci do SU mogli powiedzieć coś o sobie, o swoich planach związanych z pracą w SU, a następnie odpowiadali na przygotowane pytania. Po debacie, w głosowaniu tajnym odbyły się wybory na przewodniczącego szkoły.

            Większością głosów przewodniczącą naszej szkoły została Maja Bienioszek z klasy VIIB. Gratulujemy!

            Pozostałe głosy wyłoniły kolejnych przedstawicieli Samorządu Uczniowskiego:
            Z-ca: Faustyna Klepek, kl. 8
            Skarbnik: Zuzanna Orlik, kl. 5
            Sekretarz: Arkadiusz Szpyra. Kl. 5

            Gratulujemy i życzymy wytrwałości w realizacji działań SU.

          • Dzień Chłopaka

          • W zeszłym tygodniu obchodziliśmy Dzień Chłopaka. Każda klasa świętowała w swoim gronie. Wszystkim chłopakom, tym mniejszym i większym, jeszcze raz życzymy samych uśmiechów. 

            Swoje święto obchodzili także nasi najmłodsi mężczyźni w oddziałach przedszkolnych.

        • MISTRZOSTWA PSZCZYNY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH
          • MISTRZOSTWA PSZCZYNY W BIEGACH PRZEŁAJOWYCH

          • 3 października odbyły się gminne sztafetowe biegi przełajowe. Obiektem zmagań były okolice Stadionu im.Czesława Czerwionki w Łące.

            Uczniowie startowali w 2 kategoriach z podziałem na chłopców i dziewczęta: Igrzyska Dzieci (klasy 6 i młodsi) oraz Igrzyska Młodzieży Szkolnej (klasy 7 i 8)

            Zawody zostały przeprowadzone w wyjątkowo sprzyjającej aurze, dzięki czemu na starcie stanęły reprezentacje większości szkół naszej gminy. Należy podkreślić, że nasza szkoła dzięki zaangażowaniu uczniów mogła wystąpić w pełnym składzie we wszystkich kategoriach.

            Nasza reprezentacja zajęła następujące miejsca:

            dziewczyny młodsze - 3 miejsce (Zuzanna Orlik, Wiktoria Zalewska, Oliwia Kupczak, Jagoda Bienioszek, Zuzanna Smołka, Michalina Sojka, Anna Gawlik)

            chłopcy młodsi - 8 miejsce (Filip Skrzyszowski, Adam Mola, Piotr Król, Stanisław Ślisz, Michał Mańka, Szymon Czernecki, Filip Matlak, Arkadiusz Szpyra, )

            dziewczyny starsze - 5 miejsce (Maja Bienioszek, Karolina Szendera, Faustyna Klepek, Martyna Czernecka, Nadia Orszulik, Dorota Świerczek)

            chłopcy starsi 5 miejsce (Maciej Halbina, Tomasz Biela, Kacper Jędrzejczyk, Filip Szendera, Jakub Niezgoda, Bartosz Czech)

            Cieszymy się, obserwując jak nasi uczniowie z pasją angażują się w rywalizację sportową.

             

            Pamiętajmy, że systematyczna aktywność fizyczna, przynosi wiele korzyści m.in.
            -przeciwdziała wadom postawy i otyłości;
            -rozwija zdolność koncentracji, samodyscyplinę, cierpliwość i determinację;
            -poprawia zdolności kognitywne, co wpływa pozytywnie na osiągnięcia w nauce;
            -rozwija umiejętność wyznaczania celów;
            -wzmacniania samodzielność i zaradność u dzieci;
            -wspiera nabywanie kompetencji społecznych i empatii w stosunku do innych;
            -uczy współpracy, tworzenia pozytywnych relacji i przyjaźni z innymi uczestnikami poprzez kształtowanie zasad sportowej rywalizacji w idei fair play.
             

            fot. POPP Pszczyna

        • CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - podsumowanie rundy jesiennej
          • CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - podsumowanie rundy jesiennej

          • Nasi uczniowie kolejny raz mieli możliwość rywalizacji w zawodach z cyklu "Czwartki Lekkoatletyczne" na Stadionie Miejskim im. Jana Larysza w Pszczynie, które co roku organizowane są przez MORiS w Pszczynie we współpracy z nauczycielami wychowania fizycznego. W rundzie jesiennej uczniowie mogli wziąć udział w 2 edycjach zawodów.

            Uczestnicy zawodów startowali w konkurencjach biegowych: na 60m, 300m oraz na dystansach 600m dziewczyny/1000m chłopcy oraz technicznych: skok wzwyż, skok w dal i rzut piłeczką palantową.

            Bardzo nas cieszy duże zainteresowanie udziałem w zawodach. 
            Spośród naszych reprezentantów następujący uczniowie osiągali wyniki za które zostali sklasyfikowani na podium:

            Wiktoria Zalewska: dwukrotnie I miejsce w biegu na 60m, I i II miejsce w skoku w dal;

            Zuzanna Orlik: I miejsce w biegu na 60m, I miejsce w biegu na 300m, II i III miejsce w skoku wzwyż;

            Oliwia Kupczak: III miejsce w biegu na 300m;

            Zuzanna Smołka: I miejsce w biegu na 300m, I miejsce w rzucie piłeczką palantową;

            Nadia Skrzesińska: III miejsce w biegu na 60m

            Michalina Sojka: I miejsce w biegu na 600m;

            Piotr Król: III miejsce w biegu na 1000m, I i III miejsce w skoku wzwyż;

            Borys Duchniewicz: II w rzucie piłeczką palantową;

            Arkadiusz Szpyra: III miejsce w biegu na 300m;

            Dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły. Życzymy kolejnych sukcesów w rundzie wiosennej.
             

        • KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW
          • KONKURS DLA PRZEDSZKOLAKÓW

          •  

            REGULAMIN KONKURSU
            „Jesienny pajacyk”

            1. Postanowienia ogólne:

            • Organizatorem konkursu jest Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzionce.
            • Konkurs przeznaczony jest wyłącznie dla dzieci uczęszczających do Przedszkola w Zespole Szkolno -Przedszkolnym w Studzionce.
            • Oddanie pracy konkursowej jest równoznaczne z akceptacją Regulaminu Konkursu.

            2. Cele konkursu:

            • Rozwijanie kreatywności i wrażliwości artystycznej dzieci,
            • Rozbudzanie zainteresowania różnorodnymi formami i technikami plastycznymi.
            • Odkrywanie zdolności i talentów dzieci.

            3. Harmonogram konkursu:

            • 03.10.2023 r. - 12.10.2023 r. przyjmowanie prac konkursowych,
            • po 15.10.2022 r. ogłoszenie wyników i wręczenie dyplomów.

            4. Uczestnictwo w konkursie:

            Zadaniem uczestnika konkursu jest wykonanie pajacyka z wykorzystaniem dowolnych materiałów. Format pracy przestrzenny lub A4. Praca musi zawierać imię i nazwisko autora, wiek oraz nazwę grupy na tylnej stronie lub u spodu pracy przestrzennej. Każdy uczestnik może dostarczyć jedną pracę konkursową. Prace można składać u wychowawców grup lub bezpośrednio u organizatorów. Oceniana będzie: kreatywność, estetyka oraz samodzielność wykonania pracy.

            Organizatorzy: Edyta Czarnecka, Ewa Sołtysiak

          • SZKOLNY BUDŻET OBYWATELSKI

          • Szkolny Budżet Obywatelski w naszej szkole stał się szansą na realizację pomysłów obywatelskich uczniów. Dzięki tegorocznej edycji powstał "Zielony Zakątek" przy budynku B, w którym mieści się przedszkole oraz uczą się dzieci z klas I - III.

            Uczennice klasy IIIa zaplanowały miejsce, w którym można się uczyć, bawić i odpoczywać na świeżym powietrzu. Od września wszystkie dzieci spędzają tutaj przerwy, organizują lekcje terenowe oraz spędzają aktywnie czas podczas zajęć świetlicowych. Pod kolorowymi parasolkami uczą się, grają w planszówki, mogą zjeść drugie śniadanie czy zwyczajnie spędzić wspólnie czas na rozmowach, także popołudniami. Wiosną oddziały przedszkolne oraz uczniowie klas młodszych będą mogły korzystać z ogródka, w którym znajdują się specjalne donice, gdzie zasadzą rośliny.

          • DZIEŃ ZIEMNIAKA

          • We wrześniu grupy przedszkolne udały się na wykopki do gospodarstwa Państwa Holewik w Wiśle Małej. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wyglądają maszyny rolnicze. Największą atrakcją były wykopki. Dzieci z ogromną radością i zaangażowaniem zbierały ziemniaki do wiaderek. Uczestniczyły w zabawach i rywalizacjach. Dzieci segregowały ziemniaki, skakały w workach. Wielką niespodzianką okazały się małe pisklaki i prosiaczki. Dzięki pomocy gospodarzy i rodziców na dzieci czekały frytki, kiełbaski i pieczone chipsy. Na zakończenie każde dziecko zabrało ze sobą wiadro ziemniaków, za co serdecznie dziękujemy!