• Laboratoria Przyszłości

• W bieżącym roku szkolnym nasza szkoła kontynuuje udział w programie Laboratoria Przyszłości, wspieranym przez Ministerstwo Edukacji Narodowej oraz Centrum GovTech. Celem programu jest stworzenie nowoczesnej szkoły, która angażuje uczniów, rozwija ich talenty i zainteresowania oraz przygotowuje do wyzwań współczesnego świata. Dzięki wsparciu uzyskanemu w ramach programu, uczniowie mają dostęp do różnorodnych narzędzi edukacyjnych, takich jak drukarki 3D, GoogleVR Empiriusz, zestawy do robotyki, klocki konstrukcyjne, mikrokontrolery, zestawy do kodowania i sprzęt audiowizualny. Laboratoria Przyszłości wspomagają działania szkoły ukierunkowane na rozwijanie kreatywności, umiejętności technicznych, komunikacyjnych, współpracy i rozwiązywanie problemów, co stanowi istotny krok w kierunku ukształtowania kompleksowego i nowoczesnego procesu nauczania.

• KODUJ Z GIGANTAMI

• Nasza szkoła wspiera 14. edycję akcji Koduj z Gigantami - Poszukiwacze Kodu!

Co to za akcja?

● darmowe warsztaty z programowania

● stacjonarnie w Pszczynie przy ul. Wojska Polskiego 21

● termin: 10 i 18 lutego 2024, godz. 9.00-18.00

● do wyboru Minecraft, Scratch, C++, Python i inne języki programowania

● małe grupy, zaangażowani trenerzy z doświadczeniem

● kilka grup wiekowych

Uczniowie zapisywać się mogą pod adresem https://info.kodujzgigantami.pl/szkoly

Akcji organizowanej przez szkołę Giganci Programowania patronuje Ministerstwo Edukacji

Narodowej, Centrum GovTech, Ośrodek Rozwoju Edukacji i NASK oraz kuratoria

oświaty i Burmistrza miasta Pszczyna, a ogólnopolskim patronatem medialnym akcję

wspierają Radio Nowy Świat, Komputer Świat i Android.com.pl.