W tym roku szkolnym w ramach zajęć logopedycznych prowadzona była innowacja - "I ja mogę zostać autorem. Piszę i opowiadam". Polegała ona na tworzeniu przez uczniów klas młodszych opowiadań o dowolnej tematyce, w których musieli wykorzystać określone głoski.
Oto autorzy opowiadań: Wiktoria, Oliwia, Ania, Filip, Zuzia, Bartek, Mikołaj, Nikola i Konrad oraz efekt ich pracy - książeczka z opowiadaniami, którą znajdziecie w gabinecie logopedycznym i szkolnej bibliotece. Spośród uczestników konkursu wyłoniony został Mistrz Kreatywnego Pisania, a została nim Oliwka Kupczak. Gratulujemy!
"I JA MOGĘ ZOSTAĆ AUTOREM..." - PODSUMOWANIE INNOWACJI
- 6
SZKOLNE WYCIECZKI
- 1
Czy jest coś, co bardziej pozostaje w pamięci z czasów szkolnych niż udana klasowa wycieczka? W tym roku szkolnym w czasie miesięcy trwającej pandemii nie było okazji do spotkań i wspólnych wyjazdów, stąd też wszystkie klasy postanowiły wykorzystać piękną czerwcową pogodę i wyjechać w ciekawe miejsca. Jedni przemierzali górskie szlaki, inni odkrywali walory przyrodnicze i historyczne Ojcowskiego Parku Narodowego albo korzystali z niesamowitych atrakcji w największym parku rozrywki w Polsce, słynnej Energylandii. Wycieczka to nie tylko spora dawka wiedzy, możliwość aktywnego spędzenia czasu, ale też sposób na lepsze poznanie kolegów i koleżanek z klasy oraz poprawę relacji z nimi.
Nowa galeria Wycieczki klasowe została dodana do albumu fotograficznego
"PRZYRODNICZO AKTYWNI" - PODSUMOWANIE ZAJĘĆ
Od marca do czerwca grupa chętnych uczniów, chcących pogłębiać swoją wiedzę biologiczno-ekologiczną, uczestniczyła w zajęciach pod nazwą "Przyrodniczo Aktywni". Podczas zajęć poruszali tematy dotyczące m.in. Światowego Dnia Ochrony Przyrody, Dnia Ochrony Morza Bałtyckiego, Tygodnia Czystości Wód, Dnia Ziemi, Święta Niezapominajki.
15Wszyscy uczestnicy zajęć byli bardzo aktywni, zaangażowani i wykonali wiele ciekawych prac: lapbooki, plakaty, domki dla owadów, prezentowali też obiekty warte ocalenia od zapomnienia, a w czasie Dnia Doświadczeń, który odbył się na zakończenie, przeprowadzali ciekawe doświadczenia, prezentując je kolegom i koleżankom. Na wyróżnienie zasługuje 8 osób najbardziej zaangażowanych, które wykonały wszystkie projekty: A. Gonska (kl. 4b), F. Szendera (kl. 4a), J. Gruszka (kl. 6a), P. Zarzeczny (kl. 6a), P. Król (kl. 6b), J. Stec (kl. 6c), P. Szymonek (kl. 7a), K. Król (kl. 7b).
EGZAMIN ZEWNĘTRZNY Z JĘZYKA FRANCUSKIEGO
29 maja uczniowie grupy frankofońskiej z klas: 8a oraz 8b przystąpili do egzaminu zewnętrznego DELF A1. Odbył się on w centrum egzaminacyjnym, mieszczącym się w I LO w Pszczynie.
Certyfikat DELF- Diplôme d'études en langue française ustanowiony został przez francuskie Ministerstwo Edukacji Narodowej. Składa się z 2 części: pisemnej i ustnej oraz potwierdza znajomość języka francuskiego na kolejnych etapach jego poznawania.
Dla naszych uczniów był to pierwszy poważny egzamin zdawany poza szkołą. Wszyscy odnieśli sukces, zaliczając zadania egzaminacyjne na bardzo wysokim poziomie, a są to: Karina Czech, Milena Kloc, Zofia Kozińska, Bartosz Lazar, Kacper Małys, Kamil Mazur, Karol Sornek, Noah Wildner, Dawid Wuzik. Jesienią otrzymają oryginały dyplomów wydanych we Francji, a uznawanych na całym świecie. Gratulujemy!
CERTYFIKAT "Z KULTURĄ MI DO TWARZY"
Przez cały rok szkolny 2020/21 klasa 3b oraz klasa 3a brały udział w Ogólnopolskim Projekcie Edukacyjnym "Z kulturą mi do twarzy".
Głównym celem projektu było wprowadzenie uczniów w świat wartości i promowanie kultury, w tym m.in rozwijanie poczucia estetyki poprzez kontakt ze sztuką, zapoznanie z tradycjami, historią kraju i regionu, a także kształtowanie empatii wobec osób starszych i niepełnosprawnych. Wielokrotnie na stronie internetowej naszej szkoły trzecioklasiści prezentowali swoje działania podejmowane w ramach realizowanego programu. Teraz zasłużenie otrzymali certyfikat. Gratulujemy!
"ZRÓB ZDJĘCIE RADOŚCI" - KONKURS
Z okazji Dnia Dziecka Rzecznik Praw Dziecka Mikołaj Pawlak ogłosił wyjątkowy konkurs dla dzieci z całej Polski. Wystarczy zrobić aparatem fotograficznym lub smartfonem "zdjęcie radości". Co to może być? Na przykład piękno wiosennej przyrody, wesołe zabawy, spotkanie z przyjaciółmi po powrocie do szkoły; wszystko zależy od waszej pomysłowości i wrażliwości.
Wykonane zdjęcie w formacie JPG lub PNG musicie przesłać do 30 czerwca na adres: konkurs@brpd.gov.pl. Konkurs ma sporo wymogów, np. zgoda opiekuna czy zgody osób fotografowanych, dlatego muszą wam pomóc rodzice, z którymi dokładnie przeczytacie regulamin konkursu i wypełnicie formularz zgłoszenia.
Na zwycięzców czekają bardzo atrakcyjne zestawy nagród rzeczowych! Spróbujcie swoich sił!
Załączniki:
Ogłoszenie o konkursie (plik pdf)
Regulamin konkursu (plik docx)
Formularz zgłoszenia do konkursu (plik docx)
MAJ MIESIĄCEM KSIĄŻEK
Maj to miesiąc, w którym swoje święto mają także książki. Zobaczcie, co się w tym miesiącu działo w naszej szkolnej bibliotece.
Ogólnopolska akcja promocji czytelnictwa i biblliotek pod nazwą Tydzień Bibliotek (8 - 15 maja) przebiegała w tym roku pod hasłem "Znajdziesz mnie w bibliotece". Hasło to stało się inspiracją do wielu ciekawych wydarzeń organizowanych przez biblioteki w całym kraju. Z kolei 26 maja zainaugurowany został XX Tydzień Czytania Dzieciom. W tym roku Fundacja "ABCXXI - Cała Polska czyta dzieciom" przygotowała szereg atrakcyjnych wydarzeń online - konkursy, spotkania autorskie, głośne czytanie przez znanych aktorów. Zajrzyjcie na tę stronę - calapolskaczytadzieciom.pl
W naszej szkolnej bibliotece uczniowie klas II-III rozwiązywali detektywistyczne zagadki w konkursie "Z Lasse i Mają na tropie tajemnic". Odbyły się też zajęcia czytelnicze dla klas pierwszych oraz zerówki. Bibliotekę odwiedzili najmłodsi miłośnicy książek - przedszkolaki.
PORADNIK DLA RODZICÓW
Kuratorium Oświaty w Katowicach zachęca rodziców do zapoznania się z treścią broszury informacyjnej "Dzieci w wirtualnej sieci", opracowanej przez Fundację Edukacji Zdrowotnej i Psychoterapii. Zawiera ona odpowiedzi na wiele trudnych pytań, na przykład:
- Jak rozpoznać, czy dziecko jest uzależnione od smartfona?
- Jak sprawdzić, czy dziecko gra za dużo?
- Jak pomóc dziecku radzić sobie z zagrożeniami wirtualnego świata?
Link do publikacji - TUTAJ
EGZAMIN ÓSMOKLASISTY
W dniach 25, 26 i 27 maja ósmoklasiści w całej Polsce przystąpili do "Egzaminu ósmoklasisty". W pierwszym dniu musieli się zmierzyć z testem z języka polskiego, a w kolejnych dniach z matematyki oraz wybranego języka obcego. Ogólnopolskie wyniki egzaminu zostaną ogłoszone 2 lipca.
HARMONOGRAM NAUKI W SYTEMIE HYBRYDOWYM
HARMONOGRAM NAUKI W SYSTEMIE HYBRYDOWYM od 17 maja 2021r.
Od 17 maja 2021r. do 28 maja 2021r. uczniowie klas IV-VIII przechodzą na naukę w tzw. systemie hybrydowym.
Poniżej harmonogram nauki:
W dniach: 17.05, 18.05, 19.05, 28.05 klasy: IVa, IVb, V, VIa, VIb, VIc będą uczyć się stacjonarnie (nauka w szkole). W pozostałych dniach: 20.05, 21.05, 24.05 uczniowie tych klas będą uczyć się zdalnie (nauka w domu).
W dniach: 20.05, 21.05, 24. 05 klasy: VIIa, VIIb, VIIIa, VIIIb będą uczyć się stacjonarnie (nauka w szkole). W pozostałych dniach: 17.05, 18.05, 19.05, 28.05 uczniowie tych klas będą uczyć się zdalnie (nauka w domu).
W dniach: 25.05, 26.05, 27.05 odbędzie się egzamin ósmoklasisty. Dla uczniów klas I-VII są to dni wolne od zajęć dydaktyczno-wychowawczych.
Od 31.05.2021 r. wszyscy uczniowie klas I-VIII uczą się stacjonarnie w szkole.
WYNIKI ZBIÓRKI MAKULATURY
Z inicjatywy Rady Rodziców zorganizowana została w naszej szkole zbiórka makulatury. Dochód przeznaczony zostanie na zakup ławek na boisko szkolne oraz do ogródka przedszkolnego. Serdecznie dziękujemy za udział w tej akcji.
Ogółem zebrano 4460 kg.
Przedszkole - 400 kg (Jeżyki - 165 kg, Biedronki - 84 kg, Motylki - 68 kg, Mądre Sówki - 55 kg, Żabki - 28 kg)Najlepsze wyniki indywidualne (szkoła podstawowa):
Faustyna Klepek (kl. V) - 150 kg, Jakub Gruszka (kl. VIa) - 150 kg, Natalia, Szymon Strządała (kl. VIIb) - 162 kg, Dominika Lazar (kl. IIIa) - 128 kg, Dawid Kołoch (kl. VIIb) - 113 kg, Michał Sodzawiczny (kl. VIIa) - 112 kg, Zofia Smołka (kl. VIc) - 103 kg, Aleksandra Gonska (kl. VIc) - 103 kg, Oliwia Gawliczek (kl. IIb) - 91 kg, Klara Spyra (kl. Ia) - 88 kg, Marta Piegza (kl. VIIb) - 84 kg, Anna Piegza (kl. IVa) - 84 kg
Wyniki klas:
Ia - 143 kg
Ib - 116 kg
IIa - 169 kg
IIb - 116 kg
IIIa - 183 kg
IIIb - 57 kg
IVa - 105 kg
IVb - 338 kg
V - 188 kg
VIa - 240 kg
VIb - 99 kg
VIc - 168 kg
VIIa - 308 kg
VIIb - 428 kg
VIIIa - --------
VIIIb - 430 kg
KWIECIEŃ MIESIĄCEM WIEDZY NA TEMAT AUTYZMU
Od kilku lat kwiecień to Światowy Miesiąc Wiedzy na Temat Autyzmu, a 2 kwietnia ustanowiony został Światowym Dniem Świadomości Autyzmu. Czy wiecie, czym jest autyzm? Koniecznie zobaczcie film - https://www.youtube.com/watch?v=5n93mDQ8080.
Uczniowie klasy 3b, realizując III Moduł projektu "Z kulturą mi do twarzy" - KOCHAM, LUBIĘ, SZANUJĘ - "ZAŚWIEĆ NA NIEBIESKO", okazali wsparcie dzieciom i osobom z autyzmem, kolor niebieski jest bowiem kolorem solidarności ze wszystkimi ludźmi dotkniętymi tą niepełnosprawnością.
REKRUTACJA DO KLASY 1
Prosimy o zapoznanie się z listą dzieci zakwalifikowanych i z obwodu do klasy 1 Szkoły Podstawowej w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzionce.
HARMONOGRAM POWROTU DO SZKÓŁ
Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 29 kwietnia 2021 r. określiło harmonogram stopniowego powrotu uczniów do szkół.
Od 4 maja uczniowie klas I-III wracają do nauki stacjonarnej w szkole.
Od 17 maja uczniowie klas starszych przejdą na naukę w systemie hybrydowym. 31 maja wszyscy uczniowie będą już uczyć się stacjonarnie.
Archiwum wydarzeń