• ZAWODY KAJAKARSKIE W OSW ŁĄKA

• W piątek, 22 września, odbyły się szkolne regaty kajakarskie w Ośrodku Sportów Wodnych                                 w Łące, zorganizowane przez MORiS w Pszczynie.

Uczestniczyli w nich uczniowie klas VII i VIII oraz szkół ponadpodstawowych.

Pogoda była idealna, a uczestnicy zawodów zadowoleni z możliwości startu w regatach odbywających się pierwszy raz po długiej przerwie. Nasi uczniowie trzykrotnie stawali na podium:

Osada damska Dorota Świerczek i Maja Bienioszek zdobyła I miejsce.
            Osada męska Tomasz Biela i Maciej Halbina zajęła II miejsce.
            Osada mieszana Karolina Szendera i Mateusz Szojda także zdobyła II miejsce.
            Punkty dla naszej szkoły zdobywały również osady nauczyciel - uczeń oraz nauczyciel - dyrektor, co ostatecznie pozwoliło nam na zajęcie 2. miejsca w klasyfikacji generalnej. Gratulujemy wszystkim uczestnikom udanej rywalizacji.

• SPRZĄTANIE ŚWIATA 2023

• Dnia 21.09.2023 r. uczniowie wszystkich klas wzięli udział w Sprzątaniu Świata, które odbywało się w Polsce po raz 30. Każda klasa sprzątała inną ulicę naszej miejscowości. zebrane odpady zostaną zabrane przez zieleń miejską z Pszczyny. Z przyjemnością możemy stwierdzić, że z roku na rok śmieci jest coraz mniej z czego jesteśmy bardzo zadowoleni, oby tak dalej!

• DZIEŃ PRZEDSZKOLAKA

• "Od malucha, aż do starszaka wszyscy świętują dziś Dzień Przedszkolaka."

20 września w całej Polsce obchodzony jest Dzień Przedszkolaka. Tego dnia w naszym przedszkolu na najmłodszych czekało wiele niespodzianek i atrakcji. Dzieci zostały zaproszone do wspólnej zabawy, udziału w konkursach i tańców przy ulubionych przebojach.

Wszystkim przedszkolakom życzymy samych radosnych chwil, aby każdy dzień był wspaniałą przygodą i niósł ze sobą wiele cudownych i pozytywnych doświadczeń.

• DZIEŃ KROPKI

• 15 września obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Kropki. Jest to święto kreatywności oraz odkrywania własnych talentów oraz pasji. Tego dnia nasze działania oraz zabawy były przepełnione kolorowymi kropkami. Każda klasa przypomniała sobie historię małej Vashti, która uwierzyła w siebie i swoje umiejętności. Później przystąpiliśmy do działania, każda klasa trochę inaczej. Zobaczcie sami.

• ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2023/2024

• 4 września oficjalnie powitaliśmy Nowy Rok Szkolny 2023/2024. Uczniowie klas drugich powitali wszystkich pięknym programem artystycznym, podczas którego zabrali nas w powakacyjną podróż morską i zaprosili do wspaniałej przygody jaką jest nauka w szkole.

Pani Dyrektor powitał w progach szkoły Pierwszoklasistów oraz nowych uczniów, którzy rozpoczęli naukę w naszej szkole. W tym miejscu chcemy Wam życzyć samych sukcesów! Jesteśmy pewni, że poczujecie się w szkole dobrze i bezpiecznie.

Podczas uroczystości zostały także wręczone nagrody "Przyjaciel Szkoły" dla Rodziców, którzy w szczególny sposób wsparli naszą placówkę. Dziękujemy!

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW #2

• Nasza szkoła kolejny raz bierze udział w akcji Lidla - Szkoły pełne talentów #2.

Od 1 września TALENCIAKI są wydawane w sklepie, zachęcamy do zbierania i przekazywania Talenciaków naszej szkole.

Odbieraj Talenciaki w Lidlu. Za każde wydane 50 zł (w tym min. 1 warzywo lub owoc) kasjer wyda 1 Talenciaka. Zebrane Talenciaki można przekazać w formie elektronicznej - skanując kod QR (należy wybrać konto Szkoła Podstawowa w Studzionce w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Studzionce) lub przynieść do szkoły. Przy wejściu głównym w obu budynkach szkoły oraz przy wejściach do przedszkola znajdują się pudełka do których wrzucamy Talenciaki.

Zebrane Talenciaki Szkoła wymieni na wybrane przez siebie nagrody.

W ubiegłym roku szkolnym za zebrane Talenciaki udało nam się pozyskać instrumenty muzyczne oraz głośnik bezprzewodowy.

• WITAJCIE W NOWYM ROKU SZKOLNYM

Wszystkim uczniom życzymy wielu sukcesów i realizacji wyznaczonych celów.

Wam Nauczyciele dziękujemy za podejmowany trud i życzymy poczucia spełnienia

w tak ważnej funkcji, którą pełnicie.