• DEKLARACJA DOSTĘPNOŚCI CYFROWEJ

          Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzionce zobowiązuje się zapewnić dostępność swojej strony internetowej zgodnie z przepisami ustawy z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych. Oświadczenie w sprawie dostępności ma zastosowanie do strony: https://zspstudzionka.edupage.org/

           Data sporządzenia Deklaracji i metoda oceny dostępności cyfrowej

          Oświadczenie sporządzono dnia: 2019-12-16.

          Deklarację sporządzono na podstawie samooceny.

          Status pod względem zgodności z ustawą

          Strona internetowa jest częściowo zgodna z ustawą z dnia 4 kwietnia 2019 r. o dostępności cyfrowej stron internetowych i aplikacji mobilnych podmiotów publicznych z powodu niezgodności lub wyłączeń wymienionych poniżej:

          • Publikowane zdjęcia nie posiadają opisu alternatywnego.

          • Filmy nie posiadają napisów dla osób głuchych,

          • niektóre obrazy zawierają tekst o słabym kontraście,

          • Dokumenty cyfrowe typu PDF, DOC, DOCX, ODT nie są w pełni dostępne ze względu na ich ilość. Dokładamy wszelkich starań aby w najbliższym możliwym czasie wszystkie pliki były w pełni dostępne cyfrowo.

          Informacje zwrotne i dane kontaktowe

          W przypadku problemów z dostępnością strony internetowej prosimy o kontakt. Osobą kontaktową jest Urszula Niezgoda , sp12sekretariat@pze-pszczyna.pl

          Kontaktować można się także dzwoniąc na numer telefonu 32 212 33 94 . Tą samą drogą można składać wnioski o udostępnienie informacji niedostępnej oraz składać skargi na brak zapewnienia dostępności.

          Informacje na temat procedury

          Każdy ma prawo do wystąpienia z żądaniem zapewnienia dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub jakiegoś ich elementu. Można także zażądać udostępnienia informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, na przykład przez odczytanie niedostępnego cyfrowo dokumentu, opisanie zawartości filmu bez audiodeskrypcji itp. Żądanie powinno zawierać dane osoby zgłaszającej żądanie, wskazanie, o którą stronę internetową lub aplikację mobilną chodzi oraz sposób kontaktu. Jeżeli osoba żądająca zgłasza potrzebę otrzymania informacji za pomocą alternatywnego sposobu dostępu, powinna także określić dogodny dla niej sposób przedstawienia tej informacji. Podmiot publiczny powinien zrealizować żądanie niezwłocznie, nie później niż w ciągu 7 dni od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli dotrzymanie tego terminu nie jest możliwe, podmiot publiczny niezwłocznie informuje o tym wnoszącego żądanie, kiedy realizacja żądania będzie możliwa, przy czym termin ten nie może być dłuższy niż 2 miesiące od dnia wystąpienia z żądaniem. Jeżeli zapewnienie dostępności cyfrowej nie jest możliwe, podmiot publiczny może zaproponować alternatywny sposób dostępu do informacji.

          W przypadku, gdy podmiot publiczny odmówi realizacji żądania zapewnienia dostępności lub alternatywnego sposobu dostępu do informacji, wnoszący żądanie możne złożyć skargę w sprawie zapewniana dostępności cyfrowej strony internetowej, aplikacji mobilnej lub elementu strony internetowej, lub aplikacji mobilnej. Po wyczerpaniu wskazanej wyżej procedury można także złożyć wniosek do Rzecznika Praw Obywatelskich.

          DOSTĘPNOŚĆ ARCHITEKTONICZNA

          Opis dostępności wejścia do budynków i przechodzenia przez obszary kontroli

          43-245 Studzionka, ul. Jordana 3

          Zespół Szkolno – Przedszkolny w Studzionce mieści się w dwóch budynkach.

          Budynek A posiada trzy kondygnacje, pozbawiony jest windy. Budynek posiada 4 wejścia. Wejście główne, 2 wejścia ewakuacyjne od ulicy dojazdowej oraz  1 wejście ewakuacyjne od strony boiska. Wejście od strony boiska nie posiada schodów, przystosowane jest dla osób niepełnosprawnych. Pozostałe wejścia posiadają schody.

          Budynek B posiada trzy kondygnacje i schodołaz dla osób niepełnosprawnych. Budynek posiada 3 wejścia. Wejście główne od ulicy Jordana, wejście drugie(środkowe) od ulicy dojazdowej , wejście trzecie z tyłu budynku. Wejście główne posiada schody, wejście drugie posiada windę, wejście trzecie do budynku nie posiada schodów.

          Nawierzchnia przed budynkami  jest utwardzona. Na terenie placówki nie ma wyznaczonego miejsca parkingowego,  w tym miejsca parkingowe dla osób niepełnosprawnych. Do budynku i wszystkich jego pomieszczeń  nie można wejść z psem asystującym i psem przewodnikiem. Sekretariat szkoły znajduje się na parterze w budynku A.  Do każdej osoby z niepełnosprawnością, po zgłoszeniu się do sekretariatu zostanie skierowany pracownik, który zapewni odpowiednie wsparcie w załatwieniu sprawy. Toaleta dla osób niepełnosprawnych znajduje się na piętrze w budnku B. W budynku nie ma oznaczeń w alfabecie brajla ani oznaczeń kontrastowych lub w druku powiększonym dla osób niewidomych i słabowidzących, nie ma też usługi „Tłumacza języka migowego online”.

          Opis dostępności korytarzy, schodów i wind

          Budynek A posiada trzy kondygnację, jest częściowo podpiwniczony. Na parterze znajduje się: sala gimnastyczna, szatnie, kuchnia, stołówka, gabinet dyrektora, sekretariat, gabinet pomocy przedmedycznej, toalety bez dostosowania dla osób niepełnosprawnych, pokój nauczycielski oraz dwie sale lekcyjne. Osobne wejście prowadzi na basen szkolny. Na pierwsze piętro prowadzą schody, znajdują się tam sale lekcyjne, gabinet psychologa i pedagoga oraz toalety bez dostosowania dla osób niepełnosprawnych.  Na drugie piętro prowadzą schody, gdzie znajdują się sale lekcyjne.

          Budynek B składa się z trzech kondygnacji. Na pierwszej kondygnacji znajduje się świetlica, stołówka, mała sala gimnastyczna oraz toalety bez dostosowania dla osób niepełnosprawnych. Druga i trzecia kondygnacja jest podzielona na część przedszkolną i szkolną. Środkowe wejście posiada schodołaz dla osób niepełnosprawnych.

          Opis dostosowań, na przykład pochylni, platform, informacji głosowych, pętlach indukcyjnych

          Szkoła nie dysponuje pochylniami, platformami, pętlami komunikacyjnymi itp.

           Informacje o możliwości skorzystania z tłumacza języka migowego na miejscu lub online.

          Osoby niesłyszące i mające trudności w komunikowaniu się, chcąc załatwić sprawę w naszej jednostce z pomocą tłumacza języka migowego zobowiązane są do zgłoszenia chęci skorzystania ze świadczenia ze wskazaniem wybranej metody komunikowania się z minimum trzydniowym wyprzedzeniem oraz dokonania zgłoszenia w celu rezerwacji wizyty.
           

          RAPORT DOSTĘPNOŚCI - pobierz