• BASEN - LIPIEC 2023

          • W lipcu basen czynny

            od poniedziałku do piątku w godzinach:

            26.06. – 30.06.2023 r.      900 – 1500

            03.07. – 07.07.2023 r.     1200 – 1800

            10.07. – 14.07.2023 r.     900 – 1500

            17.07. – 21.07.2023 r.     1200 – 1800

            24.07. – 28.07.2023 r.     900 –  1500

             

          • ZAKOŃCZENIE ROKU SZKOLNEGO

          • W piątek 23 czerwca uroczyście zakończyliśmy rok szkolny 2022/2023. Na sali gimnastycznej naszej szkoły odbyły się dwie akademie. Najpierw wzruszającym programem pożegnały się ze szkołą klasy trzecie, które od września przechodzą do budynku A i rozpoczynają nową drogą jako czwartoklasiści.

            Po pięknym programie przyszedł czas na rozdanie świadectw uczniom klas 1-3 oraz świadectw z wyróżnieniem uczniom klas czwartych i piątych. Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali stypendia motywacyjne.

            Na koniec uhonorowan obrawami wszystkich naszych sportowców, którzy angażowali się w czwartki lekkoatletyczne oraz finalistki czwartków, które rezprezentowały naszą szkołę w Łodzi.


            Po klasach młodszych przyszedł czas na pożegnanie ósmoklasistów, naszych tegorocznych absolwentów. Po ośmiu latach nauki w szkole podstawowej przyszedł czas na opuszczenie jej murów i kolejny etap edukacyjny w szkole ponadpodstawowej. Z tej okazji klasa siódma i klasy szóste przygotowały dla nich program artystyczny, aby uhonorować ich szczególne osiągnięcia. Nagrody przyznano w wielu kategoriach, ote one:

            ZŁOTE PIÓRO



            ZACZAROWANY PĘDZEL

            AQUAMAN

            PAPUŻKI NIEROZŁĄCZKI

            ZŁOTY ORDER ZASŁUGI

            LUSTERECZKO POWIEDZ PRZECIE

            DIAMENTOWY SŁOWIK

            ŁAMACZ SERC

            BRYLANTOWA KŁÓDKA

            POJAWIAM SIĘ I ZNIKAM

            GAME MASTER

            ZWIERZ SCENICZNY

            MŁODZI GNIEWNI

            DŻENTELMEN ROKU

            ZAGADKOWA POSTAĆ

            SZEFOWA WSZYSTKICH SZEFÓW

            CICHA WODA

            Nagrodę przyznano również wychowawcom klas ósmych - ORDER ZA ODWAGĘ I RYZYKO.

            Po nagrodach uczniowie zaprezentowali krótki program artystyczny, który wzruszył naszych absolwentów oraz prowadzących, chociaż próbowali powstrzymać emocje. Łzy polały się najobficiej, kiedy oczom absolwentów ukazały się zdjęcia pełne wspomnień od najmłodszych lat szkolnych aż do klasy ósmej.

            Po części artystycznej nastąpiła część oficjalna. Absolwenci otrzymali świadectwa oraz dyplomy ukończenia szkoły podstawowej. W pierwszej kolejności wychowawcy wręczyli świadectwa z wyróżnieniem, następnie na scenę wyszli wszyscy uczniowie każdej z klas, aby otrzymać swój zasłużony dyplom oraz świadectwo.

            Tradycją pszczyńskich szkół stało się przyznawanie tytułu absolwenta roku dwóm spośród wszystkich absolwentów. W tym roku tym zaszczytnym tytułem wyróżniono Jakuba Gruszkę oraz Piotra Zarzecznego, uczniów klasy 8a.

            Uczniowie z najwyższą średnią otrzymali stypendia motywacyjne. Było to aż ośmioro uczniów.

            Jedną ze składowych sukcesu dziecka jest wsparcie i motywacja ze strony rodziców, dlatego rodzicom wyróżnionych absolwentów wręczono listy gratulacyjne.

            Podziękowania należą się również rodzicom, którzy angażowali się w życie szkoły pełniąc funkcje w trójkach klasowych oraz w Radzie Rodziców. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu wiele wydarzeń szkolnych i klasowych mogło się odbyć. Współpraca z rodzicami jest bez wątpienia cennym wsparciem.

            Absolwenci podczas uroczystej akademii nie pozostali bez słowa, przygotowali wzruszające podziękowania dla wszystkich nauczycieli, którzy uczyli ich od klasy pierwszej. Choć w treść przygotowanej przemowy wplecione były elementy humorystyczne, nie zabrakło wzruszeń i łez.

            Podczas uroczystości przyznano  zaświadczenia uczniom, którzy zdali egzamin państwowy z języka francuskiego DELF. Gratulowano również tym, którzy otrzymali tytuły starszych i młodszych ratowników wodnych.

            Po pożegananiu óśmoklasistów przeszedł czas na wręczenie świadectw z wyróżnieniem i stypedniów motywacyjnych ucznim klas szóstych i siódmej, którzy zaagażowali się w przygotowanie akademii.

            23 czerwca pożegnaliśmy nie tylko absolwentów, ale również nauczycieli, którzy skończyli pracę w naszej szkole - katechetkę Grażynę Wieliczkę, panią Danutę Brańczyk, wieloletnią polonistkę oraz nauczycielkę bilbioteki oraz pana Jacka Indekę, dyrektora gimnazjum i wuefistę. Dziękujemy im za zaangażowanie i pracę na rzecz szkoły oraz życzymy sukcesów na dalszej drodze życia.

          • KOMERS

          • We wtorek 20 czerwca w restauracji Zacisze w Brzeźcach odbył się komers klas ósmych. Był to dla naszych absolwentów pierwszy poważny bal. Na początku uroczyście podziękowali nauczycielom za osiem lat nauki, nie zabrakło emocji i wzruszeń. Po części oficjalnej przyszedł czas na szampańską zabawę, którą uczniowie rozpoczęli belgijką. Następnie tradycyjnym pociągiem zaprosili na parkiet nauczycieli. Uczniowie tańczyli w rytm muzyki swoich ulubionych przebojów. Dobre humory dopisywały wszystkim, zabawa skończyła się o północy.

          • STRAŻACY I RATOWNICY MEDYCZNI W SZKOLE

          • W czwartek tuż przed zakończeniem roku gościliśmy w naszej szkole strażaków i ratowników medycznych. Uczniowie dowiedzieli się, na czym polega ich praca i z czym mierzą się na co dzień. Dzieci mogły obejrzeć profesjonalny sprzęt i spróbować swoich sił w różnych konkurencjach.

            Była to również okazja, aby zainteresować się Młodzieżową Drużyną Pożarniczą i wstąpić w jej szeregi, które już zasiliają uczniowie naszej szkoły. Nasi młodzi strażacy - ochotnicy z pasją i zaangażowaniem tłumaczyli wszystko swoim kolegom i koleżankom ze szkoły.  Na zakończenie strażacy przygotowali niespodziankę na ochłodę, która wzbudziła u wszystkich ogromny entuzjazm.

          • SPORTOWY CZERWIEC - zawody pływackie i lekkoatletyczne

          • Czerwiec poza Dniem Sportu dostarczył naszym uczniom emocji związanych z rywalizacją sportową na szczeblu szkolnym, gminnym i ogólnopolskim.

            Na szkolnym basenie odbyły się zawody pływackie klas 1-8. Cieszy nas szczególnie liczna reprezentacja klas młodszych oraz członków drużyny ratowników WOPR, którzy prezentując swoje umiejętności pływackie zmotywowali młodszych kolegów do systematycznego doskonalenia pływania w starszych klasach.
             

            Warto wspomnieć również o wielkim wydarzeniu, jakim była Spartakiada na stadionie Miejskim w Pszczynie w której rywalizowało kilkuset uczestników. Uczniowie wszystkich gminnych szkół mieli okazję zmierzyć się: w biegach indywidualnych i sztafetowych, skoku w dal, pchnięciu kulą oraz rzucie piłeczką palantową. W gronie naszych uczniów mieliśmy dwóch medalistów: Radosław Mężyk wywalczył 1 miejsce w pchnięciu kulą, a Wiktoria Zalewska w 2 miejsce w biegu na 60m.

            Ponadto, chcemy podkreślić wyjątkowy sukces czterech naszych uczennic - Wiktoria Zalewska, Zuzanna Orlik, Oliwia Kupczak i Michalina Sojka, dzięki osiągnięciom w eliminacjach i finale miejskim Czwartków Lekkoatletycznych, awansowały do ogólnopolskiego finału, który odbył się w Łodzi.

          • NA BESKIDZKICH SZLAKACH

          • Dni 6 i 7 czerwca klasy szóste i siódme spędziły w górach. Podróż odbywała się pociągiem do stacji Zwardoń, stamtąd uczniowie wyruszyli szlakiem w stronę Ochodzitej. W Koniakowie odwiedzili Centrum Pasterstwa. Następnie udali się do Istebnej, wieczór spędzili w aquaparku. Następnego dnia wyruszyli na Kubalonkę, a potem do Wisły. Ze stacji Wisła Głębce wyruszyli w drogę powrotną do Pszczyny. Uczniowie wrócili zmęczeni, ale zadowoleni.

          • WYNIKI KONKURSÓW

          • Koniec roku szkolnego to czas na podsumowanie wielu konkursów, które odbyły się w naszej szkole. W piątek na apelu zwycięzcy otrzymali dyplomy i nagrody.

            Uczeń klasy IVa Mikołaj Paszenda zwyciężył w Ogólnopolskim Konkursie Przyrodniczym Świetlik. Serdecznie gratulujemy takiego osiągnięcia. Pozostali uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy uczestnictwa. 

            W związku z obchodzonym Rokiem Daisy odbył się konkursy tematyczne związane z księżną Daisy von Pless.  W konkursie plastycznym W pracowni nadwornego malarza uczennice wykonały portrety księżnej Daisy z natury, w rolę księżnej wcieliła się Agata Manowska. Laureatką pierwszego miejsca została Natalia Szpyra, drugie miejsce zajęła Karolina Mocko, trzecia na podium stanęła Faustyna Klepek.

            Uczennice klasy VIIIa zajęły pierwsze miejsce w międzyklasowym konkursie Komiks biograficzny o księżnej Daisy.

            Pozostając w tematyce księżnej, odbył się również Konkurs Wiedzy o Daisy. Zwyciężyła Magdalena Hejnoł, drugie miejsce zajęła Lilianna Banat, a trzecie Aleksandra Gonska.

            W konkursie dla klas młodszych Portret mojej mamy laureatką pierwszego miejsca została Magdalena Szczotka, drugiego Milena Ryszka, a trzeciego Zofia Brocka. Jury postanowiło wyróżnić również Oliwiera Gruszkę. Dyplomy otrzymali wszyscy uczestnicy konkursu.

            W konkursie matematyczny Kangur wyróżnienia otrzymali: Mateusz Szczepański, Piotr Zarzeczny, Martyna Pacuła, Zofia Brocka oraz Tomasz Mocko.

            W Szkolnym Konkursie Mitologicznym dla klas piątych i szóstych pierwsze miejsce zdobył Piotr Król, drugie Wiktoria Zalewska, trzecie Konrad Bańczyk.

            Po całym roku przygotowań wszyscy czwartoklasiści zdali egzamin na kartę rowerową i odebrali swoje "małe prawo jazdy". Młodym rowerzystom życzymy bezpiecznych wycieczek i rozwagi na drogach. Pamiętajcie, aby zdobytą wiedzę wykorzystywać podczas jazdy.

             

            Serdecznie gratulujemy wszystkim laureatom i uczestnikom konkursów. Zachęcamy do udziału w kolejnych imprezach w przyszłym roku szkolnym.

          • GRATULUJEMY!

          • Stowarzyszenie „take tam...” im. Artystów Międzywojnia oraz Miejsko-Powiatowa Biblioteka
            Publiczna w Pszczynie zorganizowała Powiatowy konkurs czytelniczy „Ignacy i Mela na tropie” w
            ramach IV Pszczyńskiego Weekendu Kryminalnego. Imprezę patronatem objęli Starosta Pszczyński
            Barbara Bandoła oraz Burmistrz Pszczyny Dariusz Skrobol. Dzieci i młodzież rywalizowały w
            konkursach wiedzy z aż 6 książek kryminalnych dla młodych czytelników. W konkursie wzięły udział
            reprezentantki naszej szkoły: Zofia Brocka, Martyna Pacuła, Milena Szendera i Maja Herbuś.
            Milena Szendera z 2b i Maja Herbuś 2a zdobyły I miejsce – Gratulujemy!

          • WYNIKI KONKURSU CZYTELNICZEGO

          • Uczennice klasy IV wzięły udział w konkursie czytelniczym pn. "Dziadek i niedzwiadek" zorganizowanym przez bibliotekę ZSP w Łące. Uczestnicy musieli rozwiązać test dotyczący treści przeczytanej książki. Julia Czerwińska zdobyła III miejsce. Gratulujemy!

          • DZIEŃ DZIECKA W FUNZEUM

          • Tegoroczny Dzień Dziecka w klasach młodszych miał charakter wyjazdowy. Wszystkie dzieci wraz ze swoimi Paniami udały się do FUNZEUM w Gliwicach.

            Zwiedzając wystawy „Kolor” oraz „Światło” uczniowie mieli okazję zapoznać się z tytułowymi tematami, które są ze sobą nierozerwalnie związane. Oba zagadnienia były prezentowane  pod kątem nauk takich jak: fizyka, biologia historia i sztuka, co zachwyciło wszystkich.

            Po zwiedzeniu wystawy na dzieci czekała niespodzianka - zabawa w wielkiej sali zabaw.

          • "KREATYWNE PRACE PLASTYCZNE"

          • W roku szkolnym 2022/2023 uczniowie klas młodszych brali udział w Międzynarodowym Projekcie "Kreatywne Prace Plastyczne". W każdym miesiącu wykonywali pracę plastyczną będącą formą zaliczenia działań zaproponowanych przez autorkę projektu. Przedstawiamy małą galerię prac, które powstały w rękach dzieci.

          • "MŁODSZY I STARSZY - razem możemy wiele"

          •  

            Od lutego do maja w grupie Tygrysków oraz w klasie 3a realizowany był projekt "Młodszy i starszy - razem możemy wiele". W ramach projektu grupy spotykały się na wspólnych zajęciach przygotowanych przez wychowawczynie.

            Głównym celem spotkań było kształtowanie postaw społecznych dzieci w wieku przedszkolnym i szkolnym oraz zacieśnianie więzi interpersonalnych między nimi. Dodatkowo stworzono im warunki sprzyjające wspólnej i zgodnej zabawie oraz nauce. Wszystkie działania opierały się na przestrzeganiu zasad zgodnego życia w grupie oraz swobodnym komunikowaniu się.

            W ramach projektu odbyły się cztery spotkania:

            1. „O wróbelku Elemelku i ptasiej stołówce”

            2. „Olimpiada małych Przedszkolaków”

            3. „Kodowanie na dywanie”

            4. „Artystyczny misz- masz”

          • VA NA BARANIEJ GÓRZE

          • W ubiegły piątek klasa Va udała się na wycieczkę do Wisły, aby zdobyć Baranią Górę, miejsce,z którego wypływa Wisła. Do schroniska dzieci wchodziły Dolilną Czarnej Wisełki, następnie po posiłku i odpoczynku niebieskim szlakiem udały się na szczyt, skąd mogły obserwować piękne widoki na pasma górskie Beskidu Śląskiego oraz Żywieckiego.  Droga powrotna widoła szlakiem Białej Wisełki, który zachęcał do wykonywania zdjęć. Na dole w Góralskiej Chacie czekało na nas ognisko i samodzielne pieczenie kiełbasek. Przed wyjazdem do Studzionki uczestnicy wycieczki zobaczyli jeszcze skocznię im. Adama Małysza w Wiśle Malince. Po 21 kilometrach pieszej wędrówki uczniowie zmęczeni, ale zadowoleni, wrócili do domu. 

          • WYNIKI KONKURSU

          • Konkurs "Portret mojej mamy" został rozstrzygnięty.

            Spośród prac konkursowych jury wyłoniło następujących laureatów:

             

            I miejsce  - Magdalena Szczotka klasa IIa

            II miejsce - Milena Ryszka klasa II b

            III miejsce - Zofia Brocka klasa I a

             

            Wyróżnienie - Oliwier Gruszka klasa Ib

            Gratulujemy!!!

          • eTwinning "PTASIA STOŁÓWKA"

          • Czas na podsumowanie projektu eTwinning "Ptasia stołówka", w którym brały udział Bystrzaki z 2B. Projekt miał na celu poznanie gatunków ptaków zimujących w Polsce. Uczniowie obserwowali i dokarmiali skrzydlatych przyjaciół. Zdobywali wiadomości, jak robić to z głową. Wspólnie poszukiwaliśmy ptaków w dziecięcej literaturze, w przysłowiach i powiedzeniach. Naszą szkołę odwiedziła też maskotka projektu - sikorka Tusia, która była w Studzionce kilka dni! Ciężko było się rozstawać, ale Tusia odwiedziła wiele szkół i przedszkoli w całej Polsce biorących udział w projekcie. Projekt się zakończył, a my już myślimy o następnym!
            Zapraszam do prezentacji podsumowującej działania projektowe.

            Bystrzakom najbardziej spodobał się wiersz pt.: „Ptasie radio”
            autorstwa Juliana Tuwima we wspólnym wykonaniu.
            Kliknij w link:
            https://view.genial.ly/64358d002977330018e42d79/presentation-ptasia-stolowka-
            podsumowanie?fbclid=IwAR3XhRkZbBOxRQQIw0aYhU0Zxe7i7Lzl7xLB98Wd2kri-fbeVdR2GPIqw_w

          • SPORTOWY DZIEŃ DZIECKA

          • 1 czerwca uczniowie klas 4-8 świętowali Dzień Dziecka, poświęcając go aktywnościom sportowym. Program obejmował różnorodne wydarzenia, które dostarczyły uczniom wiele radości.

            Rozpoczęcie odbyło się na boisku szkolnym, gdzie zorganizowano apel, a następnie wszyscy uczestnicy wzięli udział w dynamicznej rozgrzewce tanecznej.

            Rywalizacja indywidualna i zespołowa odbywała się w wielu konkurencjach. Chłopcy i dziewczęta mieli okazję mierzyć się m.in. w turnieju piłki nożnej, pchnięciu kulą, skoku wzwyż, skoku w dal, biegu na 60 metrów, rzucie piłką lekarską oraz biegu na 600 lub 1000 metrów, zależnie od swojej kategorii wiekowej.

            Podczas sportowych rywalizacji można było również spróbować swoich sił w sztuce, biorąc udział w konkursie plastycznym. Uczestniczki portertowały Daisy, w którą wcieliła się Agata Manowska, uczennica klasy VII. Dziewczynki korystały z różnych technik, aby stworzyć swoją wizję księżnej Daisy von Pless.

            Pod koniec dnia uczniowie mieli okazję podziwiać występ Edyty Bieli, uczennicy klasy 6a oraz spotkać się z gościem specjalnym, Szymonem Klimzą - Ambasadorem Avalon Extreme. Szymon reprezentuje kampanię społeczną, która promuje sport bez barier i pokazuje, że osoby z niepełnosprawnościami również mogą uprawiać sport, włączając w to nawet ekstremalne dyscypliny.

            Szymon podzielił się swoją inspirującą historią i osobistym doświadczeniem. Celem spotkania było motywowanie uczniów do dążenia do swoich celów, niezależnie od ewentualnych przeciwności losu, promowanie równości i tolerancji wśród uczniów poprzez poszanowanie i akceptację dla osób z niepełnosprawnościami oraz rozbudzenie empatii i zrozumienia dla doświadczeń innych ludzi.


            Obchody Dnia Dziecka przyniosły wiele radości ze sportowej rywalizacji i inspirujących historii. Uczniowie mieli okazję czerpać radość ze sportu i przekonać się, że nie ma granic w osiąganiu swoich celów.

            Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z imprezy tutaj.
             

          • CZWARTKI LEKKOATLETYCZNE - FINAŁ I PODSUMOWANIE

          • W kończącym się roku szkolnym reprezentanci naszej szkoły aktywnie uczestniczyli w zawodach z cyklu "Czwartki Lekkoatletyczne" na Stadionie Miejskim im. Jana Larysza w Pszczynie. W tym roku rywalizacja odbywała się tylko w edycji wiosennej, a nasi uczniowie mogli wziąć udział w dwóch konkurencjach - jednej biegowej i jednej technicznej.

            Wśród chłopców miały miejsce zmagania w biegach na 60 m, 300 m oraz na dystansie 1000 m. Ponadto chłopcy rywalizowali również w skoku w dal, skoku wzwyż oraz rzucie piłeczką palantową. Natomiast dziewczęta miały możliwość udziału w tych samych konkurencjach, ich bieg na najdłuższym dystansie wynosił 600 m.

            W finale miejskim, kilkoro naszych uczniów znalazło się na podium. Oto ich wyniki:

            Zuzanna Orlik - I miejsce w skoku wzwyż, II miejsce w biegu na 60m
            Sebastian Gruszka - II miejsce w biegu na 300 m, II miejsce w skoku wzwyż
            Oliwia Kupczak - II miejsce w biegu na 300 m, III miejsce w rzucie piłeczką palantową
            Piotr Król - I miejsce w skoku wzwyż
            Michalina Sojka - II miejsce w biegu na 600m
            Wiktoria Zalewska - I miejsce w biegu na 60 m

            W trakcie wszystkich sesji eliminacyjnych, oprócz wspomnianych finalistów, na podium stawali również inni reprezentanci naszej szkoły: Aleksandra Rączka, Michał Mańka, Jan Raniszewski, Stanisław Ślisz, Maja Bienioszek, Zuzanna Tetla, Igor Orszulik, Marcin Foks, Zuzanna Smołka, Jakub Cyran.

            Serdecznie gratulujemy sukcesów i zachęcamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji zawodów. Dziękujemy za zaangażowanie i reprezentowanie naszej szkoły. Trzymamy kciuki za dalsze osiągnięcia sportowe!