18 listopada zakończyliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci z oddziału onkologicznego.
18 listopada zakończyliśmy zbiórkę słodyczy dla dzieci z oddziału onkologicznego.
W dniach 13, 14 i 15 listopada odbyła się tegoroczna edycja międzynarodowego konkursu informatycznego „Bóbr”, w którym po raz pierwszy wzięli udział uczniowie naszej szkoły.
Konkurs „Bóbr” to polska nazwa powołanego do życia w 2004 roku na Litwie międzynarodowego konkursu z zakresu informatyki oraz technologii informacyjnej i komunikacyjnej.
Głównym celem konkursu jest rozwój i kształtowanie myślenia algorytmicznego i komputacyjnego oraz popularyzacja posługiwania się technologią informacyjną i komunikacyjną wśród wszystkich uczniów.
Do konkursu przystąpiło 10 uczniów w trzech kategoriach wiekowych: Skrzat, Benjamin i Junior. Zadania konkursowe nie były łatwe. Uczniowie zmagali się z rozwiązywaniem sytuacji i problemów, pochodzących z różnych zastosowań i przedmiotów nauczania, takich jak: język ojczysty, język obcy, geografia, historia, sztuka, technika i matematyka. Satysfakcja z ukończenia testu była duża, ale na wyniki musimy jeszcze poczekać.
Beata Orlik, Zbigniew Ziebura
W imieniu Fundacji Mam Marzenie składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom i uczniom, którzy zaangażowali się w zbiórkę maskotek, zabawek, gier i przyborów plastycznych dla chorych dzieci w związku z Dniem Pluszowego Misia. Dziękujemy!
W siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, 21 listopada odbyło się podsumowanie XXII konkursu gwarowego "Pogodejmy po naszymu".
Doroczny przegląd skierowany był do uczniów klas II i III szkół podstawowych z Powiatu Pszczyńskiego.
Jego celem i głównym założeniem było utrwalanie wśród najmłodszego pokolenie tradycji regionalnych, śląskiej kultury i rodzimej gwary, którą co raz rzadziej nasze dzieci posługują się w codziennym życiu.
W tegorocznej edycji wzięło udział 13 uczestników, którzy zaprezentowali teksty gwarowe poruszające różnorodną tematykę.
Naszą szkołę reprezentowała uczennica klasy III b Jula Mazur, która zdobyła wysokie wyróżnienie II stopnia. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!
13 listopada obchodziliśmy Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek. W tym dniu wszystkie chętne dzieci z klas I-III i oddziałów przedszkolnych mogły się przebrać za ulubioną postać z bajki.
Grupa wolontariuszek biblioteki wystąpiła w inscenizacji opartej na baśni pt. „O rybaku i złotej rybce”, a po przedstawieniu poprowadziła korowód bajkowych postaci i quiz dotyczący najbardziej znanych bajek.
Impreza została zorganizowana w ramach innowacji pedagogicznej „Cztery pory roku z książką”.
„Barwy jesieni” – pod takim hasłem odbyła się w tym roku kolejna edycja konkursu plastycznego dla klas I-III.
Uczniowie dostarczyli prace wykonane rozmaitymi, często innowacyjnymi technikami plastycznymi z wykorzystaniem różnych materiałów, w tym suszu jesiennego. Powstały piękne różnobarwne, jesienne krajobrazy, które możemy podziwiać na szkolnym korytarzu.
Wyłonienie zwycięzców było bardzo trudne, więc jury zdecydowało nagrodzić prace odznaczające się szczególną pomysłowością.
Laureatami konkursu zostali:
Narodowe Święto Niepodległości jest najważniejszym wydarzeniem z przeszłości narodu polskiego.
8 listopada uczniowie klasy III A i III B przygotowały z tej okazji uroczystą akademię.
Tańcem, wierszem i piosenką okazali szacunek dziedzictwu narodowemu, symbolom ojczystym, a także patriotom polskim, dążącym do odzyskania niepodległości.
21 października 2019 r. uczniowie klasy IIIa i IIIb odbyli niezwykłą podróż przez podziemia Zabytkowej Kopalni Srebra w Tarnowskich Górach.
Zwiedzanie rozpoczęło się w budynku nadszybia kopalni, gdzie znajduje się nowoczesne centrum edukacji o tarnogórskim górnictwie kruszców srebra, ołowiu i cynku.
Po wizycie w Muzeum Górnictwa uczniowie rozpoczęli wędrówkę podziemnymi korytarzami, 40 m pod powierzchnią ziemi. Gdzie zobaczyli wykute w skale przodki górnicze, chodniki transportowe i potężne wyrobiska komorowe ukształtowane przez człowieka. Tam też pokonali labirynt korytarzy, z których najniższy fragment miał wysokość ok. 140 cm.
Jedną z największych atrakcji był przepływ łodziami między przystaniami zlokalizowanymi przy szybach Szczęść Boże i Żmija.
Surowe warunki panujące w podziemiach kopalni, charakteryzujące się dużą wilgotnością i niską temperaturą powietrza, pozwoliły uczniom poczuć klimat dawnej, górniczej pracy. Dodatkowo atmosferę ożywiły efekty dźwiękowe w postaci odgłosów ciężkiej pracy gwarków, jadących wózków, robót strzałowych oraz kopalnianego zawału.
Dzieci z klas 1-3 odwiedziły Centrum Kultury w Pawłowicach. Dzieci wzięły udział w "Multimedialnej lekcji 2 w 1".
Wszyscy dowiedzieli się jak wygląda życie na planie filmowym, jakie triki stosują filmowcy i wiele ciekawostek dotyczących produkcji filmowych.
Na koniec rozbawił wszystkich seans "Paddington 2". Było ciekawie i wesoło.
W imieniu Dyrekcji Zespołu Szkolno - Przedszkolnego w Studzionce i wychowawcy składamy serdeczne podziękowania dla Rodziców klasy VII B za zaangażowanie i trud włożony w pomalowanie i wytapetowanie sali lekcyjnej do języka angielskiego nr 17.
BARDZO DZIĘKUJEMY wszystkim, którzy włączyli się w zbiórkę karmy dla zwierząt ze schroniska.
Zebraliśmy 77,5kg karmy suchej i puszek dla psów i kotów. Zebrany pokarm będzie przekazany na rzecz Fundacji Arkadia z Pszczyny.
Fundacja „Zwierzęca Arkadia” zajmuje się szeroko pojętą pomocą zwierzętom pokrzywdzonym przez los. Prowadzone są również adopcje psów i kotów będących pod opieką organizacji.
23.10.2019 r. odbyło się ślubowanie klas pierwszych. Pierwszoklasiści przenieśli się w głębię oceanu, w którym sam Posejdon sprawdził ich wiedzę i umiejętności. Mali nurkowie wykonali siedem różnych zadań, zdobyli wszystkie muszle greckiego boga, dzięki czemu udało im się dołączyć do grona uczniów Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Studzionce.
W ramach innowacji pedagogicznej z języka angielskiego, w naszej szkole odbył się konkurs z okazji Halloween:
„Creepy Halloween Creature”
Konkurs skierowany był szczególnie dla uczniów obdarzonych zacięciem artystycznym i pomysłowością.
31 października wpłynęły do nas ostatnie prace przedstawiające Straszne Stwory i Inne Potwory w wykonaniu uczniów wraz z opisem. Oprócz strony artystycznej oceniania była trafność i rzetelność opisu. Namalowane prace można podziwiać na dolnym korytarzu. Wręczenie nagród nastąpi na najbliższym apelu. Dziękujemy za udział w konkursie!
Innowacja pedagogiczna z języka angielskiego
w roku szkolnym 2019/2020 r.
W bieżącym roku szkolnym uczniowie klas IV – VII biorą udział w innowacji pedagogicznej z języka angielskiego pt. „Festivals, holidays and events in the UK”, której celem jest poszerzanie wiedzy na temat tradycji, kultury oraz obchodzonych świąt krajów Wielkiej Brytanii jak również poszerzenie wiedzy historyczno – geograficznej tych krajów.
Do tej pory uczniowie z klasy VI B oraz z klasy VII B mieli okazję brać udział w lekcjach o charakterze kulturowym na temat Anglii, Szkocji, Walii i Irlandii Północnej. Lekcje te odbyły się w ramach zajęć kreatywnych z języka angielskiego i miały formę prezentacji. Uczniowie z klasy VI B przygotowali prezentację na temat danych krajów za pomocą pokazu multimedialnego, dzieląc się swoją wiedzą i ciekawostkami. Na koniec dokonali podsumowania w formie Quizu KAHOOT przy pomocy aplikacji na telefonach komórkowych.
Uczniowie klasy VII B podeszli do tematu bardziej artystycznie. Na zajęciach przygotowywali plakaty o tematyce kulturowej danego kraju Wielkiej Brytanii, a następnie musieli dokonać prezentacji i omówić przedstawiane treści.
Wszyscy uczniowie entuzjastycznie podeszli do takiej formy zajęć. Ponadto, prowadzący uczniowie wcielając się w rolę nauczycieli mieli okazję przećwiczyć umiejętność autoprezentacji. Już wkrótce podobne zajęcia odbędą się w pozostałych klasach. Naszym uczniom gratulujemy pomysłowości i zaangażowania.
22 października bieżącego roku klasy pierwsze i drugie miały przyjemność wysłuchać koncertu MŁODEJ FILHARMONII i brać w nim aktywny udział.
Było super, a grono młodych melomanów się powiększyło.
W ramach innowacji pedagogicznej „Cztery pory roku z książką” grupa uczennic – wolontariuszek biblioteki aktywnie promuje czytelnictwo.
Trzy z nich: Tosia, Emilka i Marta z klasy V b odwiedziły dzieci z przedszkola, którym przeczytały zabawne opowiadanie pt. „O Wilku, który nie chciał chodzić”.
Drugą część spotkania wypełniła zabawa, w czasie której dzieci rozwiązywały zagadki dotyczące treści książki, a przy okazji utrwaliły nazwy wszystkich miesięcy w roku.
*************************************************************************
Październik to Miesiąc Bibliotek Szkolnych. Z tej okazji w bibliotece zorganizowany został Kiermasz Taniej Książki, który potrwa do końca miesiąca.
Do końca miesiąca trwają też konkursy: „Selfie z książką” i konkurs na rymowankę o tematyce związanej z czytaniem lub biblioteką.
Dnia 24 października uczniów klasy VII a i V c odwiedziła Alicja Ulatowska, Mistrzyni Świata w Aquathlonie i utytułowana triathlonistka.
Zawodniczka opowiedziała dzieciom o swojej dyscyplinie sportowej oraz drodze jaką przeszła, zanim zaczęła osiągać sukcesy na międzynarodowych zawodach.
Zachęcała do realizowania marzeń i wytrwałego dążenia do celu. Dziękujemy za poświęcony czas, dobrą energię i uśmiech na twarzy.
Dnia 17.10.2019 r. klasy IV i Vc uczestniczyły w wycieczce do Kina do Bielska Białej na film pt. „Wyprawa Magellana”.
Uczniowie jechali komunikacją miejską ze Studzionki do Pszczyny, a dalej pociągiem.
Powered by aSc EduPage