• JESIEŃ W GÓRACH - WYCIECZKA

• 25 października uczniowie kl. IV pod opieką uczniów kl. VII i wychowawczyń pojechali na swoją pierwszą wspólną, po połączeniu klas wycieczkę górską. Pogoda nas nie rozpieszczała, jednak daliśmy radę. Z Brennej Leśnicy wyruszyliśmy na Trzy Kopce Wiślańskie. Po około 2 godzinach marszu zawitaliśmy do prywatnego schroniska Telesforówka. Tam posililiśmy się kiełbasą z ogniska, odpoczęliśmy i ruszyliśmy w drogę powrotną.

• MIĘDZYNARODOWY DZIEŃ TABLICZKI MNOŻENIA

• W październiku, jak co roku w naszej szkole, świętowaliśmy Międzynarodowy Dzień Tabliczki Mnożenia. W tym dniu zagościły na lekcjach matematyki gry i zabawy pozwalające w łatwy sposób powtarzać i utrwalać tabliczkę mnożenia. Jak widać na zdjęciach, taka forma nauki dzieciom bardzo się podobała.

• TEATRALNIE I HISTORYCZNIE

• 2 listopada klasy ósme udały się na wycieczkę do Teatru Nowego w Zabrzu oraz do Centrum Dokumentacji Deportacji Górnoślązaków do ZSRR w 1945 roku w Radzionkowie. Najpierw w atmosferze zadumy uczniowie obejrzeli spektakl Dziady cz.II, następnie poszerzyli swoją wiedzę historyczną w nowoczesnym muzeum. Wyjazd na pewno na długo pozostanie w ich pamięci.