• Ferie dobiegają końca. Od poniedziałku uczniowie wracają do szkolnych ławek. Prosimy o zapoznanie się z nowym planem lekcji. W drugim półroczu zmieni się również długość przerw i w związku z tym godziny rozpoczęcia lekcji:

0. 7:10 - 7:55

1. 8:00 - 8:45

2. 8:50 - 9:35

3. 9:45 - 10:30

4. 10:40 - 11:25

5. 11:45 - 12:30

6. 12:45 - 13:30

7. 13:35 - 14:20

8. 14:25 - 15:10

9. 15:15 - 16:00

10. 16:05 - 16:50

Wszystkim uczniom życzymy sukcesów i motywacji do zdobywania wiedzy w drugim półroczu.

Z okazji Dnia Babci i Dziadka życzymy Wam wszystkiego,

co w życiu najlepsze i najpiękniejsze, dużo zdrowia,

nieustającej radości oraz samych pogodnych dni.

11 i 12 stycznia 2023 roku uczniowie klas młodszych gościli w sali OSP w Studzionce wyjątkowych gości. Z okazji przypadajacych w ferie Dnia Babci i Dziadka postanowili wcześniej złożyć Im z tej okazji życzenia. Wszystkie wnuki zaprezentowały gościom piękne jasełkowe przedstawienie, złożyli wierszowane życzenia i odśpiewali gromkie "Sto lat!“. Możliwość spotkania, laurki w formie imbryczka z herbatką oraz pyszne ciasto upieczone przez Mamy wywołało u Babć i Dziadków uśmiech.

• 78. ROCZNICA MARSZU ŚMIERCI

"O tym, co się wydarzyło w Auschwitz, wiedzą tylko ci, którzy tam byli..."

Hans Joachim Lang

13 stycznia 2023 roku uczniowie klas 8, nauczyciele oraz Pani Dyrektor naszej szkoły wraz z władzami samorządowymi i Radą Sołecką wzięli udział w obchodach 78. rocznicy Marszu Śmierci. Coroczne uroczystości mają przypomnieć tragiczne wydarzenia z 1945 roku. Ten wyjątkowy czas jest okazją do wspomnień i rozmów, które pozwolają nam lepiej zrozumieć dzieje naszego kraju.

• GRUDNIOWY PROJEKT EDUKACYJNY

• Uczniowie klas młodszych przez cały grudzień realizowali projekt edukacyjny opracowany przez swoje Panie. Od pierwszego dnia miesiąca, codziennie czekało na nich fantastyczne zadanie przygotowujące do jedynego w roku dnia - Bożego Narodzenia. Dzieci w ramach projektu piekły pierniczki, brały udział w świątecznej sesji fotograficznej, pisały list do Świętego Mikołaja, stroiły klasy, wyjechały do kina. Zadań było wiele, a każde z nich sprawiło, że ten magiczny czas stał się jeszcze bardziej wyjątkowy.

KLIKNIJ aby zobaczyć fotorelację z realizacji projektu!

Było wesoło!

• SZKOŁY PEŁNE TALENTÓW

• W listopadzie zakończyła się akcja promocyjna "Szkoły Pełne Talentów" organizowana przez firmę Lidl.

Bardzo dziękujemy wszystkim Uczniom i Rodzicom, którzy zaanażowali się w zbiórkę Talenciaków.

W grudniu dotarły do nas nagrody, które wybraliśmy z katalogu: głośnik multimedialny z mikrofonem i trzy torby z instrumentami perkusyjnymi.

Dziękujemy, że możemy na Was liczyć!

• BEZPIECZNE FERIE

• Już od poniedziałku rozpoczynają się ferie zimowe.

Drodzy Uczniowie!

Odpocznijcie, uśmiechajcie się i bawcie się dobrze!

Życzymy udanego wypoczynku.

• 31. FINAŁ WOŚP

• 29 stycznia 2023 roku przypada 31. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy pod hasłem Chcemy wygrać z sepsą! Gramy dla wszystkich - małych i dużych. W tym roku nasza szkoła na zaproszenie pszczyńskiego sztabu WOŚP również włącza się do zbiórki.

W dniach od 10 do 13 stycznia podczas przerw przedstawiciele Samorządu Uczniowskiego będą kwestować z puszką WOŚP na szkolnych korytarzach.

Zachęcamy wszystkich uczniów, nauczycieli i pracowników szkoły do włączenia się do tej szlachetnej akcji.

Więcej informacji o finale można znaleźć tutaj.

• JASEŁKA 2022

• 15 grudnia 2022 roku w naszej szkole zrobiło się bardzo świątecznie. Wszystko za sprawą wieczornego występu uczniów klas 1-3, którzy wraz ze swoimi Paniami przygotowali piękne jasełka. Dzieci zaprezentowały kolędy i pastorałki w niezwykłych aranżacjach. Wszystko przeplatane było historią Bożego Narodzenia widzianą oczami Świętego Franciszka. Dziękujemy wszystkim za liczny udział w przedstawieniu i owacje na stojąco.

Zapraszamy do obejrzenia galerii zdjęć wykonanych przez Pana Grzegorza - tatę jednej z naszych uczennic.