• WYNIKI SZKOLNYCH KONKURSÓW

• Przy okazji wspólnego świątecznego spotkania Nauczyciele naszej szkoły wraz z Panią Dyrektor wręczyli uczniom nagrody w konkursach organizowanych w ostatnim czasie.

Prezentujemy laureatów konkursu ortograficznego, którzy najlepiej poradzili sobie w rywalizacji miedzyklasowej.

Kolejne zdjęcie przedstawia najpiękniej piszące uczennice, które zaprezentowały swoje umiejętności w szkolnym konkursie kaligraficznym.

Uczniowie klas młodszych, którzy złożyli Mikołajowi najpiękniejsze życzenia w szkolnym konkursie "Kartka dla Mikołaja".

Szkolni laureaci konkursu "Przyleciały Anioły".

Zwycięzcy konkursu, którego zadaniem było przygotowanie lapbook z infomacjami i ciekawostkami na temat Szkocji.

• ŚWIĄTECZNE SPOTKANIA PRZY STOLE

• W ostatnim dniu nauki w tym roku kalendarzowym, uczniowie wszystkich klas zasiedli wraz z wychowawcami do wspólnego stołu, by składać sobie życzenia, dzielić się opłatkiem i miło spędzić czas tuż przed świętami Bożego Narodzenia. Wszyscy spotkali się na sali gimnastycznej aby kolędować i wysłuchać krótkiej inscenizacji jasełkowej w wykonaniu uczniów klasy IIIa.

• MERRY CHRISTMAS - ŚWIĘTA PO ANGIELSKU

• 20 grudnia  odbyły się kolejne popołudniowe  zajęcia kulturowe  z języka angielskiego dla chętnych dzieci klas II-III pt. “Merry Christmas - święta po angielsku”. Celem zajęć było zachęcenie uczniów do poznania kultury i zwyczajów krajów anglojęzycznych - tym razem poznali tradycje świąt Bożego Narodzenia w Zjednoczonym Królestwie. Uczniowie klas II-III mieli okazję dowiedzieć się jak obchodzone są święta, poznali słownictwo świąteczne, nauczyli się świątecznej piosenki, zagrali w świąteczną wersję gry zręcznościowej “Catch the present- złap prezent” i rozszyfrowali tajne hasło Świętego Mikołaja a raczej brytyjskiego Father Christmas. W grupach wykonali żywe choinki- czyli udekorowali koleżankę lub kolegę jako “Christmas tree”. W żadnej zabawie nie było przegranych, bo każdy częstował się słodkimi łakociami.

• WF NA NARTACH

• Piękna zimowa aura daje nam wiele możliwości. Chociaż boisko szkolne pokryte jest śniegiem, uczniowie mają lekcje wf-u na świeżym powietrzu. Uczą się jeździć na nartach biegowych i mimo wielu upadków i trudnych początków, dzieciom nie brakuje entuzjazmu i chęci do doskonalenia się w tej zimowej dyscyplinie sportowej.

• WEEKEND CUDÓW

• Serdeczie dziękujemy wszystkim darczyńcom za zaangażowanie w akcję Szlachetna Paczka. Podziękowania należą się również ratownikom, którzy pomogli przy przenoszeniu paczek do samochodu. Wspólnymi siłami udało się nam zaspokoić wszystkie potrzeby pani Neli, która w sobotę otrzymała aż 24 prezenty, pięknie zapakowane przez naszych uczniów. Pani Nela nie kryła łez wzruszenia, podziękowaniom nie było końca. Warto pomagać i wnosić radość w życie potrzebujących.

• MIKOŁAJKI

• We wtorek 6 grudnia uczniów naszej szkoły odwiedził święty Mikołaj wraz ze Śnieżynkami. Mikołaj w zamian za podarunek prosił o świąteczną piosenkę.  Wszystkie dzieci otrzymały słodki upominek, na szczęście obyło sie bez rózgi.

Dzieci klas 1-3 oraz klas piątych pojechały tego dnia na wycieczkę do kina Helios w Żorach na film "Świąteczny cud". Seans wprowadził wszystkich w klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia.

• SŁODKIE WARSZTATY

• W piątek 2 grudnia klasy IV - VII brały udział w warsztatach przeprowadzonych przez Panią Karmelarz. Dzieci poznały tajniki produkcji cukierków i lizaków różnych kształtów. Dowiedziały się, czym koloruje się słodycze. Sprawdziły też swoje umiejętności, samodzielnie wykonując lizaki. Na zakończenie uczestnicy warsztatów częstowali się ciepłymi cukierkami.

• 3B NA UNIWERSYTECIE

• 24 października, uczniowie klasy 3b uczestniczyli w warsztatach, prowadzonych przez dr Andrzeja Boczarskiego. Przypomnijmy, że wyjazd był nagrodą za zwyciestwo w wyzwaniu naukowym pt. "Człowiek przyszłości". Podczas warsztatów, uczniowie wyruszyli na wirtualny spacer po jaskiniach zamieszkałych przez naszych przodków oraz poznali ciekawostki ze świata dinozaurów. Na zakończenie, wszyscy uczestnicy otrzymali nagrody rzeczowe z logo "Kopalni Wiedzy JSW.

• 2B NA UNIWERSYTECIE

• 2B została wyróżniona w Konkursie "Kopalni Wiedzy" organizowanym przez Jastrzębska Spółkę Węglową i Uniwersytet Śląski w Katowicach. W nagrodę uczniowie wzięli udział w "Niecodziennym spotkaniu z owadami" - z dr Łukaszem Chajcem, biologiem z Wydziału Nauk Przyrodniczych Uniwersytetu Śląskiego w Katowicach które dostarczyło dużo ciekawych informacji i wywołało silne emocje. Przygotowano Mini Warsztaty Chirurgiczne - z mgr inż. Łukaszem Muchą, inżynierem z Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Zbigniewa Religii w Zabrzu – stworzono przestrzeń do szycia na skórce banana za pomocą trenażerów laparoskopowych. Była to okazja do świetnej zabawy, nauki i inspiracji, kto wie, być może dla przyszłych specjalistów.