• dzieci

•  J. Brzechwa

Czy wy wiecie, czy wy wiecie,
            Ile dzieci jest na świecie?
            Kto by to policzyć mógł
            Tyle serc, i rąk, i nóg?
            A choć dzieci jest tak dużo,
            Wszystkie wspólnej sprawie służą,
            Wszystkie pragną, pragną z całych sił,
            Żeby świat szczęśliwy był.

Wszystkim Dzieciom składamy najlepsze życzenia z okazji Waszego święta. Bądźcie szczęśliwi, weseli, pełni werwy, spełniajcie swoje marzenia.

• puchar
          • KONKURS RECYTATORSKI

• Nowa galeria KONKURS RECYTATORSKI została dodana do albumu fotograficznego

19 maja odbył się Szkolny Konkurs Recytatorski. Uczestnicy z klas 1-3 recytowali wiersze znanych poetów: Juliana Tuwima, Jana Brzechwy, Marii Konopnickiej, ale także mniej znanych, jak np. Marii Terlikowskiej czy Doroty Gellner. "Recytacja jest sztuką", recytator musi nie tylko umieć wiersz na pamięć, ale też pokonać tremę, być skoncentrowanym, dobrze rozumieć tekst, trafnie dobrać rekwizyt, świadomie posłużyć się gestem, odnaleźć odpowiednie tempo i rytm utworu, a przede wszystkim dostarczyć pięknych przeżyć i wzruszeń. Tak też było podczas tegorocznej edycji konkursu.
            Wyniki:
            I miejsce - Anna Gawlik (kl. 3a)
            II miejsce - Ksawery Żmij (kl. 2b)
            III miejsce - Hanna Rączka (kl. 1b), Olga Wieczorek (kl. 2a)

Gratulujemy laureatom i wszystkim uczestnikom!

• wieś
          • KLASA 1B W WIEJSKIEJ ZAGRODZIE

• Nowa galeria Klasa 1b w wiejskiej zagrodzie została dodana do albumu fotograficznego

Realizując temat "W wiejskiej zagrodzie", uczniowie klasy 1b odwiedzili prawdziwe gospodarstwo rolne. Mieli okazję zobaczyć zabudowania gospodarskie, maszyny rolnicze, zwierzęta hodowlane, poznali rodzaje zbóż. Miłą niespodzianką na zakończenie był słodki poczęstunek.
            Serdecznie dziękujemy rodzinie Filipa za zaproszenie i poświęcony czas.

• książka
          • PIKNIK Z KSIĄŻKĄ

• Nowa galeria Piknik z książką została dodana do albumu fotograficznego

Nasza szkoła przyłączyła się do akcji "PIKNIK Z KSIĄŻKĄ". Jej głównym celem było  propagowanie czytelnictwa a jednocześnie zdrowego stylu życia. Jak to można połączyć? Po prostu wyjść na zewnątrz, poza klasę, w plener, wygodnie usiąść lub położyć się na trawie i przyjemnie spędzić czas, czytając książkę. Czytanie jest przyjemne i daje dużo korzyści, a gdy towarzyszy temu dodatkowo piękna słoneczna pogoda, nawet nieprzekonani do czytania sięgają po książkę.
            Pomysłodawcą akcji był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Łące.

• biblioteka
          • TYDZIEŃ BIBLIOTEK

• "Tydzień Bibliotek" to nazwa ogólnopolskiej akcji promocji czytania i bibliotek, która w tym roku przebiegała pod hasłem - "Biblioteka - świat w jednym miejscu". Biblioteka szkolna także aktywnie wzięła udział w tej akcji, m.in odbyło się spotkanie autorskie oraz konkurs czytania dla uczniów klas 1-3 "Pięknie czytam!". Wzięło w nim udział 23 uczestników, spośród których komisja konkursowa wyłoniła laureatów. Gratulujemy!
            I miejsce - Ksawery Żmij (kl. 2b)
            II miejsce - Maja Herbuś (kl. 1a), Olga Wieczorek (kl. 2a)
            III miejsce - Hanna Rączka (kl. 1b), Anna Gawlik (kl. 3a)
            ____________________________________________________________________________________