Od czwartku, 27 stycznia do 27 lutego uczniowie klas 5-8 uczyć się będą zdalnie.
Przedszkolaki i uczniowie klas 1-4 kontynuują naukę w trybie stacjonarnym, czyli w szkole.
Termin ferii zimowych w woj. śląskim:14 - 27 lutego 2022 r.
NAUKA ZDALNA DLA KLAS 5-8
DZIEŃ BABCI I DZIADKA
W. Chotomska "U babci jest słodko"
Nie ma jak babcia,
jak babcię kocham,
bez babci byłby kiepski los.
Jak macie babcię, to się nie trapcie,
bo wam nie spadnie z głowy włos.Wszystkim Babciom i Dziadkom z okazji Waszego święta składamy serdeczne życzenia: zdrowia, pogody ducha i pociechy z wnuków.
1% DLA MARKA
Drodzy Rodzice,
zwracamy się z gorącą prośbą o przekazanie 1% podatku na rzecz naszego przedszkolaka - Marka.Marek zmaga się z wrodzoną wadą serca, niedosłuchem, nadwzrocznością, zaburzeniami siatkówki, niskorosłością. Przeszedł kilka operacji, wymaga dalszej diagnostyki i specjalistycznego leczenia. Mimo wielu chorób i trudności, które musi pokonywać, jest wspaniałym, pogodnym, ciekawym świata dzieckiem. Niech nasza pomoc zmieni jego życie na lepsze.
Szczegółowe informacje dotyczące przekazania 1% podatku na plakacie.
POWRÓT DO NAUKI STACJONARNEJ
10 stycznia 2022 r. uczniowie wracają do nauki stacjonarnej.
ŻYCZENIA NA ŚWIĘTA
"ŚWIĘCI UŚMIECHNIĘCI" - KONKURS PLASTYCZNY
Gratulujemy Milenie Czerneckiej z klasy 7a, której praca została wyróżniona w konkursie plastycznym "Święci Uśmiechnięci - Kardynał i Róża - Nowi Błogosławieni" (Kardynał Stefan Wyszyński i Matka Róża Czapska).
Organizatorem konkursu był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Studzienicach.
SUKCESY NASZYCH UCZNIÓW
Bardzo się cieszymy i gratulujemy naszym uczniom, którzy zostali nagrodzeni w konkursie plastycznym "Przyleciały Anioły". Do konkursu zorganizowanego przez Miejsko-Powiatową Bibliotekę Publiczną w Pszczynie, Pszczyńskie Centrum Kultury oraz Redakcję "Głosu Pszczyńskiego" zgłoszono 104 ANIOŁY, pomysłowo i twórczo wykonane różnymi technikami.
____________________________________________________________________________________
Kategoria "Szkoły podstawowe klasy I-III"
Kacper Brudek - III miejsce
Eliza Meller - wyróżnienie
Kategoria "Szkoły podstawowe klasy IV-VIII"
Dawid Kołoch - I miejsce
NAUKA ZDALNA
Zgodnie z ROZPORZĄDZENIEM MINISTRA EDUKACJI i NAUKI od 20 grudnia do 9 stycznia zawieszone zostają zajęcia stacjonarne w szkołach podstawowych i wprowadzona nauka zdalna. Ograniczenie nie dotyczy przedszkoli.
Bez zmian pozostaje zimowa przerwa świąteczna w dn. 23 - 31 grudnia 2021 r. Dniami wolnymi od zajęć dydaktycznych są także dni: 6 stycznia (Święto Trzech Króli) oraz 7 stycznia, w związku z tym nauka zdalna odbywać się będzie w dniach: 20, 21 i 22 grudnia oraz 3, 4, 5 stycznia 2022 r.
GMINNY KONKURS KALIGRAFICZNY
- 3
Nasza szkoła była organizatorem Gminnego Konkursu Kaligraficznego (kaligrafia to sztuka starannego i estetycznego pisania). Na konkurs wpłynęło aż 86 prac. Zadanie konkursowe w kategorii klas I-IV polegało na przepisaniu wybranego cytatu z "Kubusia Puchatka", a dla uczniów klas starszych - fragmentu poezji lub prozy o jesieni. Gratulujemy wszystkim uczestnikom umiejętności pięknego pisania!
WYNIKI KONKURSU:
kategoria klas I-III
I miejsce - Nikodem Langer (kl. 2a) ZSP Łąka
II miejsce - Jagoda Załucka (kl. 1b) ZSP Łąka, Tomasz Galoch (kl. 2) ZSP Jankowice
III miejsce - Dominika Mazur (kl. 2) ZSP Jankowice
kategoria klas IV-VIII
I miejsce - Iga Trębacz (kl. 7) SP Piasek
II miejsce - Hanna Wach (kl. 7) ZSP Ćwiklice
III miejsce - Wiktoria Wyrobek (kl. 5), Emilia Pala (kl. 5) ZSP Ćwiklice
WSPARCIE FINANSOWE DLA PRZEDSZKOLA - NARODOWY PROGRAM ROZWOJU CZYTELNICTWA
- 7
Nasze przedszkole zostało objęte wsparciem finansowym w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0. Kwota wsparcia wyniosła 3000 zł. Dotacja została przeznaczona na zakup nowości książkowych dla dzieci w wieku 3-6 lat.
Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 jest wieloletnim Programem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a także Ministerstwa Edukacji i Nauki, Biblioteki Narodowej, Instytutu Książki oraz Narodowego Centrum Kultury. Celem programu jest promocja i rozwój czytelnictwa oraz wzmacnianie roli bibliotek.
W ostatnich dniach dzieci przedszkolne wzięły udział w spotkaniach czytelniczych w bibliotece szkolnej. Poznały bibliotekę, jej przeznaczenie, wysłuchały opowiadania "Święta Pana Misia". Na zakończenie zajęć każda grupa otrzymała świąteczny prezent w postaci zestawu nowych książek dla dzieci.
SZLACHETNA PACZKA
SERDECZNIE DZIĘKUJEMY RODZICOM, NAUCZYCIELOM I PRACOWNIKOM SZKOŁY, UCZNIOM, KTÓRZY WSPARLI AKCJĘ "SZLACHETNA PACZKA".
KALENDARZ ADWENTOWY
Wypełnijcie grudniowy czas oczekiwania na Boże Narodzenie rozwiązywaniem zadań przygotowanych specjalnie dla Was.
SZKOLNE MIKOŁAJKI
Uczniowie klas 1-3 w tym roku mikołajki spędzili w kinie, oglądając film pt. "Jak zostać św. Mikołajem 2". Dla uczniów klas starszych prawdziwą mikołajkową niespodziankę przygotował Samorząd Uczniowski. Zobaczyliśmy bardzo wesołe, ale i pouczające przedstawienie o Świętym Mikołaju. Na pewno nie każdy wie, że odpowiednikiem naszego Mikołaja w Rosji jest Dziadek Mróz, we Francji - Pere Noel, a w Anglii - Santa Claus. Choć różnie jest nazywany, wszędzie przynosi prezenty grzecznym dzieciom, a niektórym, "odrobinę mniej grzecznym", również rózgę - "ku przemyśleniu". :)
Więcej zdjęć i krótki film na blogu SU - TUTAJ.
DZIEŃ ŻYCZLIWOŚCI
26 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego świętowaliśmy Dzień Życzliwości. Dominującym kolorem w tym dniu był radosny kolor ŻÓŁTY, uruchomiona została na wzór skrzynki pocztowej SKRZYNKA ŻYCZLIWOŚCI, powstało też DRZEWO ŻYCZLIWOŚCI z miłymi słowami zapisanymi na listkach Z kolei z kartki "ZRYWKI" można było oderwać gotowe komplementy dla bliskiej osoby. Trzeba przyznać, że możliwości zrobienia w tym dniu komuś miłej niespodzianki było mnóstwo. :)
Więcej szczegółów na blogu SU - zajrzyjcie koniecznie TUTAJ.
BARBÓRKA W PRZEDSZKOLU
Barbórka to święto wszystkich górników, obchodzone 4 grudnia, w dniu św. Barbary, nierozerwalnie związane z naszą śląską tradycją.
Wszystkim górnikom z okazji Barbórki składamy najlepsze życzenia. Szczęść Boże!Dzieci z naszego przedszkola spotkały się z tatusiami górnikami, którzy opowiedzieli o swojej ciężkiej i niebezpiecznej pracy oraz zaprezentowali górniczy strój roboczy i odświętny. Czapkę lub hełm można było przymierzyć. Górnicy dla każdego przedszkolaka przynieśli mały słodki poczęstunek.
KONKURS FOTOGRAFICZNY - "JESIEŃ W OBIEKTYWIE"
Wyniki szkolnego konkursu fotograficznego "Jesień w obiektywie"
Kategoria 1-3
I miejsce - Milena Szendera (kl. 1b)
II miejsce - Wiktor Pająk (kl. 2a), Magdalena Hejnoł (kl. 3b)
III miejsce - Igor Śleziona (kl. 1a)
Kategoria 4-8
I miejsce - Dorian Kloc (kl. 8b), Sebastian Duda (kl. 7b)
II miejsce - Filip Szendera (kl. 5a)
III miejsce - Alicja Gonska (kl. 5b)Na konkurs wpłynęło 25 pięknych fotografii wykonanych przez uczniów naszej szkoły. Gratulujemy wszystkim autorom zdjęć.
WARSZTATY TWORZENIA OBRAZÓW Z MCHU
24 listopada w świetlicy szkolnej odbyły się warsztaty tworzenia obrazów z mchu, szyszek, kawałków drewna, korka i innych naturalnych materiałów. Niepowtarzalne kompozycje będą zdobiły pokoje uczestników. :)
POMAGAMY ZWIERZĘTOM ZE SCHRONISKA
Zakończyła się zbiórka karmy dla psów i kotów ze schroniska. Została odebrana w zeszłym tygodniu przez pracowników Fundacji "Zwierzęca Arkadia" z Pszczyny. Zebraliśmy 103 kg. Dziękujemy wszystkim, którzy wsparli bezdomne zwierzęta.
ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI
10 listopada odbył się uroczysty apel z okazji Święta Niepodległości.
Uroczystość rozpoczęliśmy wspólnym odśpiewaniem hymnu państwowego. Następnie zobaczyliśmy poruszające widowisko, przypominające najważniejsze wydarzenia sprzed lat, kiedy to nasza Ojczyzna utraciła niepodległość w wyniku 3 rozbiorów, by dopiero po 123 latach niewoli, cierpienia, walki ją odzyskać.
Występ artystyczny wzruszył i zachwycił. Kostiumy aktorów, gesty, ruch, rekwizyty, muzyka bardzo mocno pobudziły naszą wyobraźnię. Okazało się, że historię można także tak opowiadać, prawie bez słów, za pomocą symboli.
TYDZIEŃ KODOWANIA - CODE WEEK
Nowa galeria Tydzień Kodowania została dodana do albumu fotograficznego
35W październiku nasza szkoła wzięła udział w Europejskim Tygodniu Kodowania - CodeWeek. Uczniowie klas 1-3 wykonywali zadania związane z programowaniem: kodowanie na dywanie, zabawy z kubeczkami, pokonywanie toru przeszkód przy użyciu robotów Dash i Dot, kodowanie na macie z pszczółkami Bee-Bot. Dużą radość sprawiła dzieciom gra Lighboot oraz rozszyfrowywanie zakodowanych wyrazów.
Uczniowie klas starszych mieli okazję zapoznać się z podstawami programowania tekstowego, tworząc kolejne linijki własnego kodu w grach edukacyjnych CodeCombat i Pixblocks. Dużą atrakcją była też możliwość konstruowania i sterowania robotami Jimu oraz tworzenia własnych kompozycji utworów z wykorzystaniem płytki i przewodów MakeyMakey.
Archiwum wydarzeń