Radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją
budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia,
pogody w sercu.
Wesołego Alleluja!
Radosnych Świąt Wielkanocnych,
wypełnionych nadzieją
budzącej się do życia wiosny
i wiarą w sens życia,
pogody w sercu.
Wesołego Alleluja!
"Misterium Wielkanocne" przygotowane zostało w formie pantomimy. Zobaczyliśmy sceny z życia współczesnych ludzi, żyjących w ciągłym pośpiechu, pochłoniętych zakupami, rozmowami przez telefon, obojętnie patrzących na siebie nawzajem i na Jezusa, nawet na rozgrywający się tuż obok nich dramat Jego męki i śmierci. Mimo to, każdemu z tych ludzi zmartwychwstały Jezus podaje dłoń, podnosi, umożliwia przewartościowanie swojego życia.Ten głęboki sens poruszającego widowiska wspaniale potrafili oddać uczniowie klas: VI i Vb, posługując się tylko i wyłącznie mimiką, gestykulacją, ruchem, rekwizytem. Bardzo ważną rolę odegrała muzyka, budując klimat przedstawienia i wywołując emocje. Miło było też przypomnieć sobie, jak tradycje Świąt Wielkanocnych pielęgnowane były dawniej, a jak jest dziś. Dziękujemy!
Na zakończenie apelu Pani Dyrektor podziękowała za jego przygotowanie oraz złożyła uczniom, nauczycielom i rodzicom serdeczne życzenia na Święta.
Nowa galeria DRUGOKLASIŚCI W BAJCE PANA KLEKSA została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klas: 2a i 2b przeżyli wspaniałą przygodę w "Bajce Pana Kleksa". Znajduje się ona w Katowicach, a inspiracją do powstania tego miejsca była oczywiście książka J. Brzechwy pt. "Akademia pana Kleksa". Można tam zobaczyć wszystko, co znamy z książki, np. : "Krainę Szpaka Mateusza", "Kuchnię Pana Kleksa" czy "Psi Raj", a także z filmu: "Królestwo Bajdocji", "Planetę Fantazję". Nasi drugoklasiści mieli okazję sprawdzić swoją wiedzę, rozbudzić kreatywność, fantastycznie się bawić w aż 8 strefach tematycznych z interaktywnymi ekspozycjami, a nawet poeksperymentować z głównym bohaterem - Adasiem Niezgódką. Warto dodać, że "Bajka Pana Kleksa" w rankingu najlepszych atrakcji dla dzieci w Polsce zajmuje 2. miejsce!
Zbierając makulaturę, propagujemy zdrowy styl życia, dbamy o środowisko naturalne. Co roku w naszej szkole makulatura jest zbierana w dwóch turach: jesiennej i wiosennej. Jesienią zebraliśmy 4040 kg. Wszystkim, którzy włączyli się w tę akcję, serdecznie dziękujemy.
PRZEDSZKOLE
I miejsce - Tygryski - 211 kg
II miejsce - Biedronki - 188 kg
III miejsce - Mądre Sówki - 119 kg
SZKOŁA PODSTAWOWA
I miejsce - kl. Va - 516 kg
II miejsce - kl. IVb, kl. VI - 345 kg
III miejsce - kl. Ia, kl. VIIIa - 280 kg
WYNIKI INDYWIDUALNE
I miejsce - Natalia Szpyra (kl. IVb) - 205 kg
II miejsce - Paweł Lipus (kl. VI) - 186 kg
III miejsce - Maja Herbuś (kl. Ia) - 170 kg, Marta Herbuś (kl. VIIb) - 170 kg
31 marca, dwa dni przed 217. rocznicą urodzin największego baśniopisarza Hansa Christiana Andersena, uczniowie klasy 3a zaprezentowali spektakl teatralny pt. "Calineczka", oparty na jednej z najbardziej znanych baśni tego autora.
Trzecioklasiści wspaniale zagrali swoje role, które nie ograniczyły się tylko do słowa mówionego, bo również śpiewali i tańczyli, co świadczy o ogromnej wszechstronności małych aktorów. Zachwyciły przepiękne kostiumy, bogata scenografia, a efekty specjalne dodatkowo zaskakiwały i potęgowały wrażenia publiczności. Brawo, 3a!!!
(Dziękujemy Panu M. Bienioszkowi za udostępnienie nagrania).
Nowa galeria MINI PLAYBACK SHOW została dodana do albumu fotograficznego
Uczniowie klas 4-8 powitali wiosnę śpiewająco, wcielając się w role ulubionych piosenkarzy lub zespołów.
Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w Ogólnopolskim Konkursie "Orzeł Matematyczny". Tytuły Laureatów zdobyli: Leonard Żmij (kl. 8a), Piotr Zarzeczny (kl. 7a), Igor Orszulik (kl. 2b), Konrad Bańczyk (kl. 4b), Karolina Król (kl. 8b). Najwyższy wynik uzyskał Tomasz Mocko (kl. 2a), zajmując 3. miejsce w Polsce. Gratulujemy!
21 marca jako data obchodów Światowego Dnia Zespołu Downa nie jest przypadkowa; dokładnie w 21. parze chromosomów u osób z zespołem Downa występuje dodatkowy, trzeci chromosom. Święto ma swój symbol - kolorowe skarpetki jako synonim niedopasowania społecznego i genotypowego, z jakim borykają się osoby dotknięte tym schorzeniem.
Światowy Dzień Zespołu Downa obchodzili uczniowie klasy 1a, nazywając go po prostu Dniem Kolorowej Skarpetki. Zgodnie ustalili, że dzieci z zespołem Downa tak jak wszystkie dzieci: mają swoje marzenia, lubią się bawić, nawiązują przyjaźnie, chodzą do przedszkola i szkoły. W geście solidarności pierwszoklasiści ubrali i zaprojektowali skarpetki nie do pary. To była bardzo ciekawa lekcja TOLERANCJI.
Światowy Dzień Zespołu Downa ustanowiony został w 2005 roku. Jego ideą jest zwiększenie świadomości o chorobie, zwrócenie uwagi na osoby z zespołem Downa, ich potrzeby, prawo do pełnego uczestniczenia w życiu społecznym.
Uczniowie klas młodszych w barwnym korowodzie udali się nad miejscowy potok, by ostatecznie pożegnać zimę i przywitać wiosnę.
16 marca uczniowie klas: 1a i 1b wzięli udział w wycieczce do Pszczyny. Zobaczyli piękne zabytkowe wnętrza Muzeum Zamkowego, a po zwiedzaniu rysowali obrazki w ramach konkursu "Moja przygoda w muzeum".
12 marca 2022r. Magdalena Manowska z klasy 8B zdobyła srebrny medal w Mistrzostwach Śląska organizowanych w Raciborzu. Magda startowała w dwóch konkurencjach: wieloskok i skok w dal. Drugie miejsce wywalczyła w wieloskoku, osiągając wynik 9,61m. Wysokie piąte miejsce zdobyła także w skoku w dal, skacząc na odległość 4,36m.
To nie jest pierwsze zwycięstwo Magdy w zawodach, ponieważ od kilku lat trenuje lekkoatletykę i osiąga sukcesy, bijąc swoje kolejne życiowe rekordy. Zamiłowanie do sportu towarzyszyło Magdzie od zawsze. Na początku uczęszczała na zajęcia taneczne, pływackie, a później, jak mówi, pokochała lekkoatletykę. Pomimo licznych treningów, z pasją do sportu łączy obowiązki szkolne. Oprócz jej koronnej dyscypliny, którą jest wieloskok, z powodzeniem bierze udział w zawodach w skoku w dal i w biegach.
Naszej koleżance gratulujemy osiągnięć i życzymy dalszych sukcesów!
"Świat bez kobiet byłby jak ogród bez kwiatów".
/Pierre de Brantome/
Nasza szkoła włączyła się w akcję pomocy Ukrainie. W minionych dniach odbywała się zbiórka rzeczowa dla uchodźców; wszystkie dary zostały posegregowane, spakowane i przekazane potrzebującym. Dodatkowo klasy: 1b i 5b zorganizowały kiermasz, z którego dochód w wysokości 800 zł także zostanie przeznaczony na ten cel.
1. Aby zapisać dziecko do szkoły podstawowej, w obwodzie której mieszka, wystarczy wypełnić elektroniczny formularz ZGŁOSZENIA dostępny od 15 marca 2022 r. na stronie https://sp-pszczyna.nabory.pl/
2. Po wypełnieniu w systemie formularz należy wydrukować, podpisać i złożyć w sekretariacie szkoły, w obwodzie której zamieszkuje dziecko.
Dziecko nie musi spełniać żadnych kryteriów, do szkoły obwodowej będzie przyjęte z urzędu.
3. Do klas I przyjmowane są:
- dzieci 7-letnie (urodzone w roku 2015) – objęte obowiązkiem szkolnym,
- dzieci 6-letnie (urodzone w roku 2016) – zgodnie z wolą rodziców, jeżeli dziecko korzystało z wychowania przedszkolnego w poprzednim roku szkolnym, w którym ma rozpocząć naukę w szkole albo posiada opinię poradni psychologiczno-pedagogicznej o możliwości rozpoczęcia nauki w szkole podstawowej,
- dzieci odroczone od obowiązku szkolnego.
Ze względów organizacyjnych zaleca się, aby dokonać zapisu w terminie: od dnia 15 marca od godz. 8:00 do dnia 22 kwietnia 2022 r. do godz. 15:00.
Wszystkie informacje w zakładce: REKRUTACJA
Drodzy Rodzice,
jako społeczność szkolna pragniemy włączyć się w akcję pomocy Ukrainie, okazać solidarność z potrzebującymi i wyrazić tym samym nasz sprzeciw wobec wojny.
Do końca tygodnia w szkole będzie prowadzona zbiórka:
- LEKARSTW (środki przeciwbólowe, syropy na kaszel, leki przeciwgorączkowe, środki opatrunkowe, sól fizjologiczna, octanisept, strzykawki),
- ŚRODKÓW HIGIENICZNYCH (chusteczki nawilżające, pampersy, mydła, chusteczki higieniczne, szczoteczki, pasta do zębów),
- ŚPIWORÓW,
- KOCÓW TERMICZNYCH,
- KARIMAT.
Nadeszły długo wyczekiwane ferie zimowe.
Wszystkim uczniom życzymy aktywnego i bezpiecznego wypoczynku.
Nowa galeria BAL KARNAWAŁOWY 2022 została dodana do albumu fotograficznego
Bal karnawałowy to tradycyjnie wielka atrakcja dla wszystkich dzieci. Można się wtedy przebrać za ulubioną postać i poczuć zupełnie kimś innym. Tegoroczny bal dostarczył uczniom klas 1-3 wiele wspaniałych przeżyć i radości.
Walentynki tuż, tuż. Z tej okazji Samorząd Uczniowski przygotował dla uczniów klas 1-3 miłą niespodziankę.
Przez cały tydzień można było wrzucać kartki walentynkowe do specjalnie przygotowanej skrzynki. W ostatni dzień przed feriami zostały one doręczone adresatom wraz ze słodką niespodzianką w kształcie serduszka.
Wnętrza zamku w Pszczynie kryją wiele tajemnic. Kto tutaj mieszkał? Jak wyglądało życie dawnych właścicieli? Tropiciele przygód to dociekliwi badacze i czujni obserwatorzy. Uczniowie klasy IIa odkryli w sobie tropicieli podczas zajęć edukacyjnych pod nazwą "Zamkowa przygoda". Rozwinęli swoją wyobraźnię i odkryli detektywistyczne umiejętności, które pozwoliły im rozwiązać zamkowe zagadki.
Co ciekawe, drugoklasiści na wycieczkę pojechali... autobusem komunikacji gminnej. W pełni zasłużyli na słodkie pączki w jednej z pszczyńskich cukierni.
Informujemy, że Burmistrz Pszczyny wydał Zarządzenie nr SG. 0050.1548.2022 z dnia 31 stycznia 2022 r. w sprawie ustalenia terminów przeprowadzania na rok szkolny 2022/2023 postępowania rekrutacyjnego i postępowania uzupełniającego do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych oraz szkół podstawowych prowadzonych przez gminę Pszczyna.
Szczegółowe informacje:
https://bip.pszczyna.pl/zasady-rekrutacji-na-rok-szkolny-2022-2023-do-klasy-i-szkoly-podstawowej#cnt
Powered by aSc EduPage