• Regulamin Wycieczki Jednodniowej

W AUTOKARZE

1. Do autokaru wsiadamy pojedynczo i zajmujemy miejsca w kolejności ustalonej
        przez nauczyciela.
      2. Paszporty i legitymacje uczniowskie oddajemy na czas wycieczki pod opiekę nauczycielowi.
      3. W autokarze nie spożywamy żadnych środków spożywczych i napojów.
      4. Śmieci wyrzucamy do przygotowanych koszy lub pojemników obok foteli.
      5. Podczas jazdy słuchamy objaśnień przewodnika lub nauczyciela, nie zmieniamy miejsc, nie wstajemy z foteli, nie hałasujemy.
      6. Wszelkie niedyspozycje związane z jazdą zgłaszamy natychmiast nauczycielowi.
      7. W czasie jazdy obowiązuje całkowity zakaz otwierania drzwi autokaru.
      8. Wchodząc lub wychodząc z autokaru na jezdnię lub chodnik zachowujemy szczególną ostrożność.

ZWIEDZANIE

1. Podczas zwiedzania obiektów zabytkowych, muzeów, wystaw nie dotykamy eksponatów, uważnie słuchamy objaśnień przewodnika lub nauczyciela.
      2. Nie oddalamy się od grupy, chyba, że nauczyciel pozwala zwiedzać indywidualnie.
      3. W zwiedzanych obiektach nie hałasujemy, nie spożywamy żadnych pokarmów,
        nie siadamy w miejscach do tego nie przeznaczonych.
      4. Podczas zwiedzania obiektów sakralnych dostosowujemy się do regulaminu obowiązującego w tym obiekcie (odpowiedni strój, zachowanie ciszy, uszanowanie miejsca świętego).
      5. Na miejsca zbiórek przychodzimy zawsze punktualnie.

NA TRASIE

1. Na trasie kolumnę wycieczki prowadzi i zamyka przewodnik lub nauczyciel.
      2. Tempo marszu oraz czas i miejsce odpoczynku wyznacza przewodnik lub nauczyciel.
      3. Podczas wędrówki staramy się iść rytmicznie, nie hałasujemy, nie śmiecimy,
        nie chodzimy na skróty, nie niszczymy przyrody żywej i nieożywionej, słuchamy uważnie objaśnień przewodnika.
      4. Podczas odpoczynków na trasie i w ośrodku noclegowym nie należy pić zbyt zimnych napojów.

W czasie trwania wycieczki obowiązuje całkowity zakaz spożywania alkoholu, palenia papierosów, zażywania innych używek.

W przypadku niestosowania się do regulaminu kierownik wycieczki decyduje o rodzaju konsekwencji wyciąganych wobec naruszających regulamin uczniów.