Życzenia
Apel wielkanocny
Z okazji zbliżających się Świąt Wielkanocnych uczniowie klas V a i V b wystąpili podczas uroczystego
apelu. Występ składał się z dwóch części. Pierwsza to Misterium Męki Pańskiej ukazana w nietypowy
sposób, bo jako teatr cieni. Mogliśmy doświadczyć istoty męki Chrystusa i Zmartwychwstania.
Druga część natomiast dotyczyła zwyczajów wielkanocnych i też była przedstawiona w nietypowy
sposób, a mianowicie w dwóch językach - po angielsku i po polsku. Uczniowie mogli przypomnieć
sobie najważniejsze tradycje świąteczne, a przy okazji podszlifować swój angielski.1
Gratulacje dla uczennicy klasy 8a
Uczennica klasy VIIIa Karolina Szendera uzyskała tytuł finalistki w Wojewódzkim Konkursie Przedmiotowym z Historii organizowanym przez Kuratorium Oświaty w Katowicach.
Osiągnięcie tak wysokiego wyniku wymagało ogromnego zaangażowania, systematycznej pracy oraz szerokiej wiedzy. Na każdym z etapów – szkolnym, rejonowym oraz wojewódzkim – należało zdobyć określoną liczbę punktów, aby móc znaleźć się w gronie najlepszych uczniów województwa.
Serdecznie gratulujemy tego sukcesu i życzymy niesłabnącej pasji do odkrywania przeszłości oraz kolejnych osiągnięć na ścieżce edukacyjnej!
Wielkanocna wymiana kartek – kreatywna nauka języka angielskiego
W ramach rozwijania umiejętności językowych oraz budowania pozytywnych relacji między uczniami, dzieci z klas 2 ze Szkoły Podstawowej w Warszowicach i w Studzionce wzięły udział w wyjątkowej, świątecznej inicjatywie – wymianie kartek wielkanocnych w języku angielskim.
Głównym celem podjętej inicjatywy było zachęcenie uczniów do praktycznego wykorzystania języka angielskiego, poprzez samodzielne tworzenie kartek, formułowanie życzeń oraz dzielenie się nimi z rówieśnikami z sąsiedniej szkoły. Dzieci miały okazję wykorzystać poznane słownictwo i zwroty w autentycznym kontekście, rozwijając przy tym swoje umiejętności komunikacyjne oraz kreatywność.
Własnoręcznie wykonane kartki, pełne kolorów, rysunków i serdecznych życzeń, nie tylko wprowadziły wszystkich w świąteczny nastrój, ale także sprawiły wiele radości ich odbiorcom. To była nie tylko lekcja języka, ale również lekcja empatii, otwartości i współpracy.
"Krok w przyszłość"
W ramach cyklicznych zajęć integracyjnych „Krok w przyszłość”, dzieci z klasy pierwszej oraz najstarszej grupy przedszkolnej wzięły udział w wyjątkowych, wielkanocnych warsztatach kulinarnych.
Zanim jednak przystąpili do wspólnego wypiekania wielkanocnych smakołyków, uczniowie klas pierwszych przeczytali swoim młodszym kolegom opowiadanie „Wielkanocna psikawka”, które stało się wstępem do rozmów o tradycjach i zwyczajach wielkanocnych. Dzieci z zaangażowaniem dzieliły się swoimi doświadczeniami i wspomnieniami związanymi ze świętami.
Zajęcia były nie tylko okazją do wspólnej zabawy, ale także do nauki współpracy, rozwijania umiejętności społecznych i budowania więzi między grupami. Pachnące, kolorowe wypieki były pięknym zwieńczeniem tej integracyjnej przygody.
Projekt edukacyjny w klasie 3b
Uczniowie klasy III b zakończyli realizację projektu edukacyjno-artystycznego inspirowanego bajką „Czerwony Kapturek”. Celem projektu było nie tylko przybliżenie dzieciom klasycznej opowieści, ale także rozwijanie ich kreatywności, umiejętności aktorskich oraz pracy zespołowej.
W trakcie projektu uczniowie:
- analizowali treść bajki i rozmawiali o jej wartościach i przesłaniu,
- tworzyli ilustracje, rekwizyty i dekoracje sceniczne,
- uczyli się ról i brali udział w próbach teatralnych,
- przygotowali i zaprezentowali przedstawienie dla przedszkolaków.
Finałem całego przedsięwzięcia było wystawienie spektaklu „Czerwony Kapturek”, który dostarczył widzom wielu emocji i radości. Występ został nagrodzony gromkimi brawami, a młodzi aktorzy otrzymali wiele pochwał za swoje zaangażowanie.
Wiosna w bibliotece
W czwartek 27 marca w naszej bibliotece gościliśmy Panią Jadwigę Szymik i Panią Barbarę Lis, które zostały zaproszone do udziału w spotkaniach z uczniami klas I-III naszej szkoły.
Tym razem Panie przedstawiły śląskie zwyczaje związane z okresem wielkanocnym. Z ogromnym zaciekawieniem dzieci słuchały opowiadania zaproszonych gości, o tym jak dawniej wyglądały obchody uroczystości Wielkiego Tygodnia. Podczas prezentacji zademonstrowano jak i z czego powstawały palmy wielkanocne. Panie wystąpiły w pięknych śląskich strojach. W trakcie spotkania uczniowie mieli okazję, aby bezpośrednio zetknąć się z tradycją i gwarą śląską, a na koniec mogli wykonać pracę plastyczną – dmuchanego kogucika.
9 kwietnia natomiast odbyło się Międzyszkolne Spotkanie Miłośników Literatury. To już druga edycja tego spotkania. Uczennice ze szkoły w Wiśle Małej wraz z panią bibliotekarką przybyły do nas, aby w miłej atmosferze wymienić się spostrzeżeniami dotyczącymi czytanych przez nie książek. Nasze czytelniczki również przygotowały stosy swoich ulubionych dzieł, aby polecić koleżankom. Spotkanie okazało się owocne, czekamy na kolejne edycje.
W dalszym ciągu trwa akcja „Kolorowa książką – kolorowe czytanie”. W tym tygodniu w bibliotece zrobiło się czerwono. Zachęcamy do wypożyczania czerwonych książek – każdy znajdzie coś dla siebie.
Nasz biblioteczny wiersz też robi się coraz dłuższy…
Wyniki szkolnego konkursu
Z radością informujemy, że zakończył się nasz konkurs na kartkę wielkanocną!
Serdecznie dziękujemy wszystkim uczestnikom za zaangażowanie, kreatywność i wspaniałe prace, które
wprowadziły nas w świąteczny nastrój. Każda kartka była wyjątkowa i pełna świątecznego uroku. Jury miało naprawdę trudne zadanie, by wyłonić zwycięzców!Laureaci konkursu:
I miejsce – Maksymilian Hendel klasa Ib
II miejsce – Filip Jażdżyk klasa IIIb
III miejsce – Paulina Figołuszka klasa IbGratulujemy zwycięzcom i dziękujemy wszystkim za udział!
Pszczyński Szkolny Budżet Obywatelski 2025
2 kwietnia 2025 roku Szkolna Komisja dokonała oceny wszystkich złożonych projektów i dopuściła pięć projektów do głosowania.
Następnym etapem konkursu jest głosowanie uczniów, które odbędzie się w dniach 23-30 kwietnia 2025 roku.
Każdy uczeń szkoły może oddać jeden głos, wybierając jeden projekt do realizacji.
Zachęcamy do zapoznania się z wszystkimi projektami.
1. Tytuł projektu: „Wypoczynek na boisku”
Autorzy projektu: Anna Szojda, Amelia TetlaKoszt projektu: 5000,00 zł
Opis projektu: Celem projektu jest integracja uczniów oraz zwiększenie komfortu na przerwach w szkole. W ramach projektu przewiduje się zakup: leżaków, ławek, kocy piknikowych, piłkarzyków, kredy, skakanek oraz gier planszowych. Założeniem projektu jest zachęcenie uczniów do spędzania przerw aktywnie lub odpoczywając.
2. Tytuł projektu: „Spółdzielnia uczniowska uczy przedsiębiorczości”
Autorzy projektu: Zuzanna Orlik, Anna GawlikKoszt projektu: 5000,00 zł
Opis projektu: Celem projektu jest doposażenie pomieszczenia, w którym znajduje się Spółdzielnia Uczniowska "Zuch" o nowe meble i urządzenia. Pozwoli to na rozwijanie wsród uczniów przedsiębiorczości, odpowiedzialności, uczciwości, gospodarności i rzetelności. Nowy wystrój pomieszczenia zachęci wszystkich uczniów do zdrowych przekąsek i napoi.
3. Tytuł projektu: „Aktywni i silni – Fit szkoła”
Autorzy projektu: Eliza Meller, Sebastian GruszkaKoszt projektu: 5000,00 zł
Opis projektu: Projekt ma na celu wspieranie aktywności fizycznej oraz zdrowego stylu życia wsród uczniów naszej szkoły. W ramach inicjatywy planowany jest zakup nowoczesnego sprzętu treningowego, który umożliwi rozwój fizyczny uczniów, poprawi kondycję oraz stanie się sposobem na relaks w aktywny sposób. Zakupiony sprzęt będzie obejmował: sztangi z obciążeniem, hantle, liny treningowe, kettle oraz dodatkowe akcesoria.
4. Tytuł projektu: „Ścieżka gimnastyczna – ćwiczenia i zabawa”
Autorzy projektu: Maja Herbuś, Hanna KrejaKoszt projektu: 5000,00 zł
Opis projektu: Inicjatywa obejmuje zakup ścieżki gimnastycznej AIR MAT PRO z pompką. Sprzęt ma uatrakcyjnić zajęcia z wychowania fizycznego oraz zajęcia pozalekcyjne. Dodatkowo zakupione zostaną 22 gumy oporowe POWER BAND z przeznaczeniem do treningów siłowych.
5. Tytuł projektu: „Szkolny minipark”
Autorzy projektu: Piotr Balcerzak, Wojciech BalcerzakKoszt projektu: 5000,00 zł
Opis projektu: Celem projektu jest stworzenie przestrzeni do odpoczynku na świeżym powietrzu dla wszystkich uczniów. W ramach inicjatywy zostaną zakupione ławki oraz kosze na śmieci, a także posadzone krzewy.
Powiatowy Dzień Frankofonii 2025
3 kwietnia w Liceum Ogólnokształcącym w Pszczynie odbył się Powiatowy Dzień Frankofonii - wyjątkowe święto języka, kultury i tradycji krajów francuskojęzycznych. To coroczne wydarzenie integruje środowisko uczniów i nauczycieli z gminnych oraz powiatowych szkół, w których prowadzona jest nauka języka francuskiego.
W tym roku w wydarzeniu udział wzięli m.in. Audelin Chappuis dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce i radca ds.współpracy kulturalnej Ambasady Francji, Aleksandra Dyla - Śląski Kurator Oświaty, Grzegorza Wanot, starosta pszczyński, Magdalena Czarnecka, zastępca burmistrza Pszczyny oraz prof. Renata Jankowska z Wydziału Nauk Społecznych Uniwersytetu Śląskiego.
Obchody Dnia Frankofonii były nie tylko okazją do świętowania i prezentowania dorobku uczniów, ale również potwierdzeniem, że nauczanie języka francuskiego w Pszczynie ma trwałe miejsce w lokalnym systemie edukacyjnym i stanowi jego ważny filar. Język francuski to paszport do przyszłości, otwiera drzwi do świata nauki, kultury i biznesu. W powiecie pszczyńskim francuski znalazł podatny grunt, czego najlepszym dowodem jest fakt, że dziesięć szkół - dwa licea i osiem podstawówek - uczestniczy w rozszerzonym programie nauczania języka francuskiego „Klasy frankofońskie na Śląsku”.
Uczniowie uczestniczący w tym programie z powodzeniem przystępują do międzynarodowych egzaminów DELF, uzyskując bardzo dobre wyniki, które zwiększają ich szanse na kontynuację nauki za granicą i rozwój kariery zawodowej w międzynarodowym środowisku. Jak zaznacza Magdalena Czarnecka, zastępca burmistrza Pszczyny: - Gmina Pszczyna jest przykładem dla innych ośrodków edukacyjnych, które chciałyby skutecznie nauczać języka francuskiego.
Znaczenie języka francuskiego na arenie międzynarodowej podkreślił również Audelin Chappuis, dyrektor Instytutu Francuskiego w Polsce i radca ds. współpracy kulturalnej Ambasady Francji. W swoim wystąpieniu zwrócił uwagę, że francuski jest językiem roboczym wielu globalnych organizacji, takich jak ONZ czy NATO. - Nauka języka francuskiego, to inwestycja w przyszłość - zaznaczył.
Powiatowy Dzień Frankofonii, to nie tylko święto języka, ale także wyraz otwartości, współpracy i pasji, które tworzą solidne fundamenty dla nowoczesnej i ambitnej edukacji w regionie. Pszczyna pokazuje, że język francuski może stać się prawdziwą marką lokalnej oświaty.
Powiatowy Dzień Frankofonii gości każdego roku w innej szkole i już na stale wpisał się w obchody Międzynarodowego Dnia Frankofonii. I LO im. Bolesława Chrobrego w Pszczynie było gospodarzem I edycji w 2007 roku. W tym roku gala odbyła się w tym liceum po raz czwarty. Młodzi ludzie wzięli udział w warsztatach artystycznych, kulturowych, językowych, muzycznych i ludycznych. Integrowali się i współpracowali.
Podczas wydarzenia rozstrzygnięto konkursy plastyczne, kulinarny (na tartę), fotograficzny i model Katedry Notre Dame. Najlepszym uczniom wręczono nagrody. Wydarzenie uświetniły występy artystyczne dzieci i młodzieży.
Uczniowie naszej szkoły aktywnie brali udział we wszystkich aktywnościach i konkursach, wielu z nich zostało nagrodzonych:
NATALIA JAŻDZYK i JAGODA BIENIOSZEK kl. 6a – II miejsce w konkursie wiedzy o krajach frankofońskich
KAROLINA SZENDERA i EDYTA BIELA kl. 8a – III miejsce w konkursie na makietę katedry Notre-Dame de Paris
KAMILA RYT kl. 8a – II miejsce w konkursie plastycznym „Moje ulubione słowo w j.francuskim” („Mon mot préféré en français”)
AMELIA SZENDERA 6a – II miejsce w konkursie plastycznym „Rozumiem te wyrażenia” ( „Je comprends ces expressions”)
GRATULUJEMY!
I miejsce w konkursie czytelniczym
Z przyjemnością informujemy, że uczennice klasy 2a – Larysa Loster i Pola Czylok – zdobyły I miejsce w międzyszkolnym konkursie czytelniczym „Czytam, rozumiem, wiem”, który odbył się w Szkole Podstawowej w Jankowicach.
Dziewczynki wykazały się dużą szybkością, uważnością i bezbłędnością w rozwiązywaniu zadań wymagających czytania ze zrozumieniem. Dzięki swojej wiedzy i zaangażowaniu bez trudu pokonały reprezentacje innych szkół.
Gratulujemy Larysie i Poli tego wspaniałego osiągnięcia. Jesteśmy dumni z sukcesów naszych uczniów.
Prima aprilis
Humor i kreatywność zawsze w cenie, dlatego Samorząd Uczniowski zaproponował, by tegoroczny Prima Aprilis świętować jako dzień bez tornistra. Dlatego zamiast tradycyjnych plecaków, uczniowie pojawili się z torbami, koszami, transporterami dla zwierząt, walizkami, a nawet... wiadrami! Uczniiowie wykazali się niesamowitą pomysłowością. Dziękujemy wszystkim za zaangażowanie i świetne pomysły!
6
Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego
1 kwietnia 2025 w Pszczynie odbył się Powiatowy Konkurs Języka Angielskiego dla klas III.
Naszą szkołę reprezentowały uczennice klasy 3b - Lilianna Lis, Maja Gonska i Milena Uryga.
Gratulujemy dziewczynom ich wspaniałych wyników i życzymy dalszych sukcesów w nauce i konkursach!
Zapraszamy do udziału w konkursie
🎉♻️ KONKURS DLA KLAS 1–3! ♻️🎉
"ZABAWKA Z ODPADÓW – JESTEM EKO!"
📦🧃🧻 Masz głowę pełną pomysłów i lubisz tworzyć? Weź udział w ekologicznym konkursie!
Twoim zadaniem jest wykonanie zabawki z materiałów odpadowych – wykorzystaj to, co zwykle trafia do kosza: kartony, rolki, plastikowe butelki, zakrętki, itp.
🌍 Dlaczego warto?
Bo RECYKLING to przyszłość planety! Dzięki Tobie śmieci mogą dostać nowe życie!
Pokaż, że jesteś kreatywny i dbasz o środowisko 🌱
🗓️ Czas trwania konkursu: od 7 kwietnia 2025 do 25 kwietnia 2025
📸 Gotową zabawkę przynieś do wychowawcy lub Pani Kasi Idus
🏆 Na autorów najciekawszych zabawek czekają nagrody i dyplomy!
🧒👧 Konkurs skierowany jest do uczniów klas 1–3.
📢 Bądź EKO, twórz z wyobraźnią!
Razem możemy zadbać o naszą planetę 💚
Świętujemy Międzynarodowy Dzień Teatru
W dniu 27 marca z okazji Międzynarodowego Dnia Teatru, w naszym przedszkolu odbyły się nietypowe zajęcia teatralne. Z tej okazji przedszkolaki zostały zaproszone na przedstawienie pt. „Jaś i Małgosia”, w wykonaniu pracowników przedszkola. Dzieci ze skupieniem obejrzały inscenizację, sprawiło im to ogromną radość, co było widać po ich uśmiechach i głośnych brawach.
Zajęcia te zapoznały dzieci z podstawowymi zagadnieniami teatralnymi, takimi jak: aktor, scena, widownia, kurtyna, przedstawienie, a także wyjaśniono i pokazano lalki teatralne takie jak: marionetki, pacynki, kukiełki, lalki teatru cieni.
Zabawy teatralne to ważny element pracy pedagogicznej przedszkola.Teatr w życiu dziecka jest bardzo ważnym czynnikiem wspomagającym jego rozwój, uaktywnia fantazję, a także marzenia i zainteresowania.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć we wspólnej galerii przedszkola. Galeria Przedszkola
Trip to London - wycieczka do Londynu
W dniach 11-16 marca 2025 roku uczniowie klas 6, 7 i 8 wzięli udział w wyjątkowej wycieczce do Londynu. Celem podróży było nie tylko zwiedzanie najważniejszych zabytków stolicy Wielkiej Brytanii, ale także pogłębienie wiedzy o historii, kulturze i tradycjach Londynu. W trakcie wycieczki mieliśmy okazję doświadczyć wyjątkowych atrakcji turystycznych, a także poznać różne środki transportu, jak metro, pociąg czy charakterystyczne czerwone autobusy typu double-decker.Sama przeprawa Eurotunelem w drodze do jak i rejs promem w drodze powrotnej było nie lada przygodą.
W Londynie zwiedziliśmy Tower of London – jeden z najstarszych i najważniejszych zabytków miasta. Zamek, który przez wieki pełnił rolę pałacu, więzienia i skarbca, zafascynował nas bogatą historią, a także cennymi eksponatami, takimi jak klejnoty koronacyjne. Tuż obok znajduje się słynny Tower Bridge, jeden z najbardziej rozpoznawalnych mostów na świecie. Innym ciekawym punktem naszej podróży był Greenwich i Południk 0, gdzie zapoznaliśmy się z historią pomiarów geograficznych i znaczeniem tej lokalizacji dla nauki. Canary Wharf to natomiast nowoczesna dzielnica Londynu, która zrobiła na nas wrażenie swoją architekturą i atmosferą biznesowego centrum. Zdecydowanie jednym z najciekawszych miejsc było Madame Tussauds Museum, gdzie podziwialiśmy figury woskowe znanych postaci z historii, kultury, polityki i sportu. Z kolei w Muzeum Historii Naturalnej mieliśmy okazję zobaczyć eksponaty związane z historią życia na Ziemi, od dinozaurów po współczesne organizmy, a także poznać historię naszej planety. Z wizytą w National Gallery zapoznaliśmy się z największymi dziełami malarskimi, które stanowią część światowego dziedzictwa kulturowego. London Eye – słynne koło widokowe, pozwoliło nam podziwiać Londyn z wysokości i zobaczyć miasto z innej perspektywy. Buckingham Palace, siedziba brytyjskiej rodziny królewskiej, zachwycił nas swoją architekturą. Nie zabrakło również wizyty w Trafalgar Square, jednym z najbardziej charakterystycznych punktów Londynu, gdzie mogliśmy zobaczyć Kolumnę Nelsona oraz pomniki znanych postaci historycznych. W ramach odpoczynku od zwiedzania odbyliśmy krótką przerwę na zakupy w M&M’s World – ogromnym sklepie z pamiątkami oraz produktami związanymi z marką M&M’s, które cieszyły się dużym zainteresowaniem wśród uczniów. Podobnie jak wizyta w sklepie Lego. Nie zapomnieliśmy także o wycieczce do Oxfordu, jednego z najstarszych i najbardziej prestiżowych uniwersytetów na świecie. Spacerując po historycznych uliczkach tego akademickiego miasta, poczuliśmy atmosferę wielowiekowej tradycji edukacyjnej. Westminster Cathedral i House of Parliament, zachwyciły nas swoją imponującą architekturą i niezwykłą atmosferą spokoju.Podsumowując, wycieczka do Londynu była niezapomnianą przygodą, pełną emocji, wiedzy i wrażeń. Uczniowie mieli okazję zobaczyć najważniejsze zabytki i atrakcje turystyczne stolicy Wielkiej Brytanii, poznać historię tego miasta, a także doświadczyć jego kultury na żywo. Czas spędzony w Londynie z pewnością na długo pozostanie w naszej pamięci.
Spotkanie profilaktyczne RYMcerzy z młodzieżą klas VII i VIII
20 marca odwiedzili nas niezwykli goście: Łukasz „Bęsiu” Bęś i Jonatan ‘DJ Yonas” Balnk czyli grupa RYMcerze. Zespół spotkał się młodzieżą klas siódmych i ósmych prezentując swój program profilaktyczny „Nie Zmarnuj Swojego Życia’.
RYMcerze to duet raperów, który od lat odwiedza polskie i zagraniczne polonijne szkoły, dzieląc się swoją pasją i doświadczeniami życiowymi. Poruszają ważne tematy tj. zmaganie się i walka z uzależnieniami, zagrożenia wynikające z niewłaściwego towarzystwa, ponoszenie odpowiedzialności za swoje decyzje, odkrywanie pasji, istota uniwersalnych wartości w życiu młodego człowieka.
Raperzy podczas spotkania przekazują profilaktykę w przesłaniu, we własnych historiach walki z nałogami oraz w swojej twórczości muzycznej.
Przestrzegają przed skutkami próbowania używek, które mogą prowadzić do uzależnienia, które z kolei prowadzi do chorób, depresji, samotności, braku realizacji siebie, braku pasji, braku sensu życia itp. – do regresu.
Ich przesłanie: „Młodzi! Ogarnijcie progres; rozwijajcie się i podejmujcie mądre decyzje! Nie Zmarnujcie Swojego Życia!”
Dziękujemy grupie RYMcerzy za wizytę w naszej szkole i wartościowe spotkanie z młodzieżą.
Warsztaty profilaktyczne zostały sfinansowane ze środków Urzędu Miejskiego w Pszczynie.
Szkolny Konkurs Recytatorski
25 marca w naszej szkole odbył się szkolny konkurs recytatorski, skierowany do uczniów klas I-III. Atmosfera konkursu była pełna emocji i pozytywnej energii. Mali artyści zaskoczyli nas pięknymi interpretacjami wierszy znanych polskich poetów, wykazując się nie tylko znakomitą dykcją, ale również niezwykłą wrażliwością artystyczną. Każde wystąpienie było inne i wyjątkowe, co sprawiło, że wybór laureatów był bardzo trudnym zadaniem.
Jury miało twardy orzech do zgryzienia, ale udało się wyłonić najlepszych recytatorów. Wszyscy uczestnicy otrzymali pamiątkowe dyplomy, a laureaci – nagrody, które podkreśliły ich wysiłek i zaangażowanie. Wśród pierwszoklasistów pierwsze miejsce zdobyła Wiktoria Miczek, drugie - Alicja Gruszka, a trzecie - Eliza Czakon. Z reprezentantów klas drugich pierwsze miejsce zdobyła Larysa Loster, drugie - Natalia Szendera, a trzecie - Małgorzata Szmajduch. Natomiast pierwsze miejsce wśród trzecioklasistów zdobył Wojciech Spyra, drugie - Dominik Janik, a trzecie - Julia Pydych. Zdobywcy pierwszych miejsc z każdej klasy będą repreznetowali naszą szkołę na Międzyszkolnym Konkursie Recytatorskim w Wiśle Wielkiej.Laureatom i wszystkim występującym jeszcze raz serdecznie gratulujemy.
3
"Świat kolorów"
Klasy starsze zorganizowały sobie obchody pierwszego dnia wiosny pod hasłem „święto kolorów”. Wcześniej każda klasa wylosowała sobie kolor, żeby na 21 marca przygotować ubiór i przekąskę w danej kolorystyce. Wszyscy dowiedzieli się jakie znaczenia w innych krajach mają poszczególne barwy, a potem zaczęto degustację smakołyków. Pomysły i kreatywność uczniów nie miały granic, ponieważ stoliki na boisku pełne były kolorowych przekąsek. Po degustacji, dzieci mogły rozwiązywać przygotowane zadania oraz miały okazję przypomnieć sobie różne tańce. Atrakcją dla wszystkich był występ dziewcząt z klas piątych. Zaangażowanie uczniów pozwala stwierdzić, że wszyscy dobrze się bawili.
Pierwszy Dzień Wiosny
21 marca to wyjątkowy dzień, który w naszej szkole z radością powitaliśmy razem z całą społecznością uczniowską. Pierwszy dzień wiosny był pełen atrakcji i twórczych działań, które pozwoliły dzieciom poczuć magię nadchodzącej pory roku.
Uczniowie wzięli udział w warsztatach florystycznych, podczas których tworzyli wiosenne kompozycje kwiatowe.
Nie zabrakło również tradycyjnego topienia Marzanny – symbolu zimy, którego pożegnanie stało się wspaniałą okazją do wspólnej zabawy i radości. Dzieci z zapałem brały udział w tym obrzędzie, symbolicznie wprowadzając wiosnę do naszej szkoły.
Po warsztatach i ceremonii topienia Marzanny, uczniowie wyruszyli na wiosenne spacery. Podczas wędrówek po okolicy, w poszukiwaniu pierwszych oznak wiosny, dzieci dostrzegały kwitnące kwiaty, śpiewające ptaki oraz rosnące pąki drzew, co dostarczyło im wielu emocji i radości.
Pierwszy dzień wiosny to dla nas czas radości, zabawy, twórczości i wspólnego celebrowania nadchodzącej zmiany pór roku. Cieszymy się, że mogliśmy spędzić ten dzień razem, a nadchodząca wiosna już na pewno przyniesie nam jeszcze więcej niezapomnianych chwil!
5
Archiwum wydarzeń