• MAJ

• Od lutego do maja w grupie przedszkolnej Tygryski oraz w klasie 3a realizowany był projekt "Młodszy i starszy - razem możemy wiele". W ramach projektu grupy spotykały się na wspólnych zajęciach przygotowanych przez wychowawczynie.

Podczas jednego ze spotkań uczniowie klasy 3a uczyli swoich młodszych kolegów kodowania oraz programowania robotów typu Genibot.

Genibot to uniwersalny, wyposażony w wiele funkcji robot edukacyjny do nauki programowania. Otwiera dzieciom drzwi do świata nowoczesnych technologii i edukacji w nurcie STEAM (science, technology, engineering, art, maths). Zachęca do eksperymentowania i poszukiwania kreatywnych rozwiązań.

Praca z robotem, to ogromne korzyści dla dziecka, świetna zabawa, która rozwija miękkie kompetencje takie jak: logiczne, algorytmiczne myślenie czy zadaniowe podejście do stawianych problemów.