• EMPIRIUSZ - WIRTUALNE LABORATORIUM CHEMICZNE

• Nasza szkoła w tym roku szkolnym wzbogaciła się o Wirtualne Laboratorium Chemiczne Empiriusz. Lekcje chemii z wykorzystaniem tego sprzętu pozwolą nam na przeprowadzenie doświadczeń chemicznych zalecanych do realizacji w podstawie programowej klasy siódmej i ósmej. Dzięki wykorzystaniu nowoczesnej technologii Wirtualne Laboratorium Empirusz jest doskonałym, cyfrowym, odwzorowaniem laboratorium chemicznego. Jest w pełni wyposażone w odczynniki chemiczne, szkło laboratoryjne i sprzęt potrzebny do wykonywania doświadczeń chemicznych, zawsze przygotowane do przeprowadzania doświadczeń i bezpieczne dla uczniów. Uczniowie, korzystając z gogli oraz kontrolerów, wykonują zgodnie z instrukcją wybrane doświadczenie, poruszają się po realistycznie wyglądającej pracowni, sięgają po odczynniki, probówki i inny sprzęt laboratoryjny, przeprowadzają reakcje, wyciągają z nich wnioski i efektywnie uczą się poprzez wirtualne doświadczenie. Wirtualna rzeczywistość (VR) daje możliwość doświadczania złożoności świata. Wirtualne Laboratorium Empiriusz zostało zakupione ze środków „Laboratoria Przyszłości”.

#LaboratoriaPrzyszłości #LaboratoriaPrzyszlosc