• MARZEC

• W marcu nasi uczniowie mieli okazję poznać świat programowania poprzez współpracę z robotami Blue-Bot. Wykorzystując innowacyjne kafelki Blue-Bot TacTile Reader, uczniowie tworzyli instrukcje, które były bezprzewodowo przesyłane do robotów.

Po wprowadzeniu uczniów do obsługi kafelków, mieli oni możliwość odwiedzenia grupy przedszkolaków, gdzie wspólnie uczestniczyli w różnorodnych zadaniach z wykorzystaniem tych robotów. Zadania obejmowały m.in. pokonywanie labiryntów, tworzenie sekwencji ruchów oraz rozwiązywanie prostych problemów logicznych. Dzięki takiemu podejściu, nasi uczniowie nie tylko rozwijali swoje umiejętności programowania, ale również nabierali umiejętności pracy zespołowej i kreatywnego myślenia.

Dodatkowo, zajęcia w okresie przedświątecznym były ukierunkowane na przygotowywanie projektów ozdób wielkanocnych przy użyciu narzędzia Tinkercad. Ich celem było stworzenie przestrzennych modeli, które mogłyby zostać wydrukowane na szkolnej drukarce 3D. W efekcie powstały różnorodne i kreatywne prace, z których wyłoniono laureatów szkolnego konkursu w modelowaniu obiektów 3D. Przedstawiamy wyróżnione projekty, które zachwycają swoją oryginalnością i precyzją wykonania.