• WRZEŚNIOWY STEAM

• Wraz z rozpoczęciem roku szkolnego w naszej szkole zagościł sprzęt otrzymany w ramach programu “Laboratoria przyszłości”. Jego celem jest rozwijanie kompetencji z zakresu STEAM, czyli nauk ścisłych, technologii, inżynierii, sztuki i matematyki. Program ten pomaga uczniom doskonalić kluczowe umiejętności, takie jak myślenie krytyczne, rozwiązywanie problemów, kreatywność i współpraca.

Na pierwszych zajęciach w programie "Laboratoria przyszłości" uczniowie mieli wyjątkową okazję zetknąć się z nowoczesną technologią druku 3D. Poznawali działanie tej fascynującej maszyny, która umożliwia tworzenie trójwymiarowych obiektów z tworzywa. Uczniowie byli pod wrażeniem, jak łatwo jest wytworzyć trójwymiarowe modele.

• Poza tym, uczniowie mieli również okazję poznać możliwości budowania obiektów z klocków przestrzennych. Zajęcia te pozwoliły im na rozwijanie swojej wyobraźni i zdolności manualnych, a także ćwiczenie precyzji i koordynacji ręka-oko. Praca z zestawami SkriKit stanowi nie tylko świetną zabawę, ale także pomagają rozwijać umiejętność tworzenia trójwymiarowych konstrukcji, co jest niezwykle ważne w dziedzinie inżynierii i technologii.

• W ten sposób, uczniowie mieli nie tylko świetnie się bawili, ale także uczyli się nowych rzeczy i rozwijali ważne kompetencje, które będą przydatne w przyszłości. Program "Laboratoria przyszłości" jest więc doskonałą okazją do połączenia nauki i zabawy, a także do przygotowania się do przyszłych wyzwań związanych z naukami ścisłymi i technologicznymi.