• WITAJ WIOSNO!

• 29.03.2023 13:50
      • "Wiosna, wiosna, wiosna ach to Ty."
        Dzień 21 marca w przedszkolu był szczególnie radosny i kolorowy. Żegnanie zimy i przywitanie wiosny związane jest bowiem z miłymi przeżyciami wszystkich przedszkolaków.
      • Przyjście  nowej  pory  roku - wiosny  jest  doskonałą  okazją  do  tego,  by  uzmysłowić  dzieciom, jak wielkie bogactwo niesie za sobą budząca się do życia przyroda.

Przygotowania  do  pożegnania  zimy  i  powitania  wiosny  zaczęły  się  już wcześniej. Zmieniła  się  dekoracja przedszkola  z  zimowej  na  wiosenną. Nie zabrako również prac plastycznych, dotyczących pierwszych zwiastunów wiosny.

W grupie Mądrych Sówek stanęła przy kąciku przyrody słomiana lalka - Marzanna, która jest symbolem srogiej zimy. Historia tej  lalki sięga bardzo dawnych czasów i wiąże się z boginią słowiańską , która symbolizowała zimę.

Wszystkie przedszkolaki oczekiwały w sali specjalnego gościa. Chciały powitać panią Wiosnę. Wiosna wprowadziła dzieci  w tradycję pożegnania zimy - powitania wiosny.  Dzieci  miały  okazję  przywoływać  wiosnę wierszykami, piosenkami  i  ludowymi zawołaniami. Dlatego  też, Marzannę z przedszkola wyprowadził tłum przedszkolaków, który  przemaszerował  barwnym  pochodem  po  ulicach Studzionki. W drodze powrotnej, w dłoniach przedszkolaków wirowały na wietrze i drobnym deszczu kolorowe gaiki. W  ten  sposób  dzieci wyraziły swoją radość z  przyjścia nowej pory roku.